wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-04-09| GIS, Teledetekcja

Poznaliśmy zwycięzców Copernicus Hackathon Polska 2020

Zwycięzcą Copernicus Hackathon Polska 2020 został zespół „Let’s Save The Rain” z Poznania, który stworzył narzędzie wspomagające zarządzanie wodą opadową z wykorzystaniem danych satelitarnych. Nagrodą jest uczestnictwo w rocznym, międzynarodowym programie Copernicus Acceleration, który pomoże rozwinąć zespołowi swój pomysł w pełnoprawny biznes. Finał hackathonu został przeprowadzony w całości online ze względu na pandemię koronawirusa i związane z nią ograniczenia.


Poznaliśmy zwycięzców Copernicus Hackathon Polska 2020
Poznaliśmy zwycięzców Copernicus Hackathon Polska 2020 <br />
Zwycięska drużyna
Zwycięska drużyna

Pierwsza część Copernicus Hackathon odbyła się 7 marca, jeszcze w tradycyjnych warunkach, w przestrzeni łódzkiego SkyHuba. Był to dzień szkoleń i warsztatów z udziałem ekspertów z branży. Planowany na następny tydzień finał został rozegrany już w 100% online. Zespoły nagrały swoje finałowe prezentacje na wideo i przesłały do oceny jury. Następnie przeprowadzona została seria telekonferencji. Po rozmowach z zespołami i zadaniu dodatkowych pytań jury podjęło decyzję, komu przyznać nagrody.

Zespoły i nagrody

Nagrodę główną, tj. udział w międzynarodowym programie akceleracyjnym Copernicus, wygrał zespół z Poznania. „Let's Save The Rain” to narzędzie do wspomagania zarządzanie wodą opadową z wykorzystaniem danych satelitarnych. Członkami zwycięskiego zespołu są: Kamil Jawgiel, Katarzyna Pędziwiatr, Krzysztof Achtenberg, Olga Nowakowska i Maria Dolniak. Projekt powstał pod patronatem Sweco Consulting.

Poza nagrodą główną przyznane zostały nagrody dodatkowe:

 • nagroda od Space Bridge Fund – 20 godzin mentoringowych – powędrowała do zespołu Let's Save The Rain.
 • nagroda firmy Kapitech, 10 godzin mentoringowych, została przyznana AgriSen – zespołowi z Rumunii, który zaproponował platformę monitoringu pól dla rolników, organizacji rządowych i naukowców.
 • voucher dostępu do serwisu CreoDIAS także powędrował do zespołu AgriSen.

W finale wzięły także udział dwa inne zespoły. Almine CityForm z Krakowa zaproponował narzędzie wspomagające projektowanie infrastruktury miejskiej, planowanie inwestycji i prognozowanie popytu obywateli na usługi. Zespół Urban Alert z Łodzi stworzył aplikację, która rozpoznaje inwestycje i budynki niezgodne z lokalną polityką przestrzenną i tworzy powiadomienia dla samorządów lokalnych.

Jury

Jury Copernicus Hackathon składało się z przedstawicieli firm Kapitech i Astri Polska, a także Instytutu Geodezji i Kartografii, Polskiej Agencji Kosmicznej oraz Space Bridge Fund. Szczególne podziękowania należą się osobom takim jak: Martyna Gatkowska, Kinga Gruszecka, Anna Mirończuk, Damian Olszewski, Michał Kubicki, Radek Grabarek, Paweł Kwiatkowski, Maciej Pawlina i Grzegorz Maciaszek

Na czym polega hackathon?

Hackathon to zwykle wydarzenie, podczas którego uczestnicy w bardzo krótkim czasie (od kilku godzin do dwóch dni) opracowują nowe rozwiązania, tworzą aplikacje i strony internetowe oraz rozwiązują postawione przed nimi wyzwania. Ze względu na złożoną naturę wykorzystania danych satelitarnych z programu Copernicus ta edycja hackathonu była podzielona na dwie części – warsztatową i konkursową.

Zakwalifikowane drużyny spotkały się w sobotę 7 marca na całodniowym warsztacie, a następnie po tygodniu, miał miejsce finał hackathonu, już zupełnie zdalnie. W tygodniu między obiema częściami hackathonu odbyły się także sesje mentorskie online – uczestniczące drużyny miały okazję zadawać pytania ekspertom technicznym i biznesowym.

Organizatorami Copernicus Hackathon Polska jest firma Kapitech razem z Astri Polska, Instytutem Geodezji i Kartografii oraz SkyHubem.

Radek Grabarek (Kapitech)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS