wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-04-06| Firma, Prawo

Rzecznik MŚP: urzędy nie mogą całkowicie zaprzestać obsługi przedsiębiorców

Rzecznik małych i średnich przedsiębiorców zaapelował do kierowników urzędów centralnych i samorządowych, by w obliczu epidemii nie zaprzestawały obsługi interesantów.


Rzecznik MŚP: urzędy nie mogą całkowicie zaprzestać obsługi przedsiębiorców

Bezpośrednim przyczynkiem do wystosowania pisma są komunikaty wydane przez okręgowe urzędy probiercze dotyczące zawieszenia bezpośredniej obsługi interesantów oraz przyjmowania przesyłek kurierskich. Dla producentów biżuterii, którzy przed sprzedażą wyrobów zobowiązani są uzyskać w tych urzędach tzw. cechowanie, oznacza to paraliż działalności w sytuacji, gdy handel biżuterią wcale nie zamarł. Jak jednak podkreśla rzecznik, podobne sygnały napływają do niego również w sprawie innych urzędów, chociażby nadzoru budowlanego czy wydziałów architektury. Jak można przekonać się z lektury komentarzy w internecie, problem dotyczy również geodezji.

Zdaniem Adama Abramowicza takie postępowanie jest nieakceptowane. „Chciałbym przypomnieć Państwu, że pensje urzędników finansowane są z budżetu, na który składają się podatki i opłaty od przedsiębiorców, którym utrudniacie funkcjonowanie w warunkach stanu epidemicznego. Kiedy okaże się, że nie ma pieniędzy w budżecie, nie zdziwcie się, że będziecie musieli obniżyć wynagrodzenia, a być może zredukować etaty” – przestrzega rzecznik.

Adam Abramowicz przyznaje jednocześnie, że rozporządzenie obowiązujące od 1 kwietnia zawiera upoważnienie kierownika urzędu administracji publicznej lub kierującego jednostką organizacyjną, wykonującego zadania o charakterze publicznym, do ustanowienia takiej organizacji pracy, aby wykonywać wyłącznie zadania niezbędne do zapewnienia pomocy obywatelom w sposób wyłączający bezpośrednią obsługę interesantów. „Nie znaczy to jednak, że można zamknąć cały urząd i udać się do domów, ogłaszając obywatelom, że wróci się do pracy z chwilą poprawy uwarunkowań w kraju. Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, nawet jeśli obieca się nadrobić zaległości po wznowieniu pracy urzędu” – podkreśla rzecznik.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Napiął muskuły Naprawdę. Niech to powie u mnie w starostwie, odważniak. Tylko komu on to powie, jak tam pustki na koryarzach?
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Jak pokazują komentarze w internecie geoforum.pl nazywane jest czasem z racji poziomu geopudelkiem.
 1 
odpowiedz zgłoś
~z To może nazwiska i konkretne ośrodki podacie? Bo takie walenie ogólniaków jest już męczące, żeby nie powiedzieć żałosne.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
do ~^09* a kogo to obchodzi? Powiedz klientowi, że urząd ma ograniczoną liczbę osób i dostanie mapy za 3 miesiące. Klient kopnie cię w du.e i pójdzie do PODGiK a tam już skierują go do odpowiedniego geodety, który zrobi mu to szybko. Najczęściej członek rodziny lub koleżanka lub kolega ze studiów. Jeśli PODGiK sobie nie radzi to należy wymienić kierownika z pracownikami na tych co sobie poradzą. Ja nie powiem np w sklepie, że nie zapłacę bo urząd ma problemy kadrowe. Żenada, totalna kompromitacja administracji geodezyjnej w Polsce!
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
I znowu dziennikarstwo tego czasopisma ... "jak pokazują komentarze w internecie", to weź Pan Redaktor i to sprawdź rzetelnie które i jak PODGiki pracują, może plebiscyt se zróbcie. Większość PODGiKów pracuje na pełnych obrotach przy zmniejszonej kadrze (opieki nad dziećmi np.) i konkretną patologię popatrzcie a nie znowu uogólniać
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
Apel do premiera Morawieckiego o zwieszenie pracy PODGiK i zlikwidowanie KLAUZUL! Jak urząd uważa, że operat jest wadliwy to niech nie przyjmuje do zasobu. Za dwa lata będą mieli archiwum zwektoryzowanych przez studentów map. Nikt nie będzie czekał na łaskę panienki z urzędu miesiącami! Mapę wykonuje się w 2 dni a później 60 dni czeka się na czerwoną pieczątkę lub uwagi!
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
.. Przed wirusem operaty leżały po 3 miesiące, teraz nie wiem ile dodatkowo, tak działa antysluzba geodezyjna. MDCP bez zmian ale za to z pieczęcią od zgłoszenia do podbicia 4 miesiące, więc proszę nie pisać że coś tu działa.
 5 
 4 
odpowiedz zgłoś
Jeszcze spora część urzędów daje radę. Trochę drogą okrężną, obostrzenia co do kwarantanny fizycznych dokumentów, jednak jakoś do przodu. 20 lat temu byśmy leżeli i kwiczeli.
 1 
 5 
odpowiedz zgłoś
8 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS