Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-04-03| Geodezja, GIS, Software

Premiera AutoCAD 2021: historia, wydajność, chmura

Wczesna wiosna to tradycyjnie czas premiery nowej edycji AutoCAD – jednego z najpopularniejszych na świecie pakietów oprogramowania projektowego. Co ciekawego znajdziemy w najnowszej edycji 2021?


Premiera AutoCAD 2021: historia, wydajność, chmura
Premiera AutoCAD 2021: historia, wydajność, chmura

Praktyczną nowością jest narzędzie historii projektu. Umożliwia ono przeglądanie chronologicznej listy zmian w pliku DWG wraz z informacją, kto ich dokonał. Narzędzie pozawala ponadto użytkownikowi wybrać wersję, z którą chce porównać aktualny rysunek – różnice zostaną wówczas podświetlone. Możliwe jest też zaimportowanie fragmentów projektu z poprzedniej wersji do bieżącego rysunku. Użytkownik może także przeglądać zmiany wprowadzone w bieżącym rysunku na podstawie zmienionych odniesień zewnętrznych (Xrefs).

AutoCAD doczekał się ponadto obsługi wielu rdzeni procesora. Dzięki temu wzrosła wydajność wyświetlanej grafiki dla takich funkcji jak: przesuwanie, przybliżanie i oddalanie oraz orbita.

W programie rozszerzono również możliwość korzystania z danych w chmurze. Jeżeli użytkownik przechowuje swoje pliki DWG na Google Drive i posiada subskrypcję AutoCAD, może otwierać i edytować swoje projekty w aplikacji internetowej AutoCAD. Pakiet w wersji 2021 oferuje też możliwość synchronizacji Palety bloków z chmurą Autodesk. Pozwala to korzystać ze swoich bibliotek na dowolnym urządzeniu stacjonarnym, internetowym (przeglądarka WWW) i mobilnym.

Zmiany znajdziemy także w zestawie GIS-owych narzędzi AutoCAD Map 3D. Wydanie 2021 rozbudowano m.in. o ciemny interfejs, obsługę serwisów WMTS oraz możliwość edycji obiektów z ArcGIS Online i ArcGIS Enterprise.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS