wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-04-02| GIS, Edukacja

Koronawirus nie przeszkodził w obronie pracy inżynierskiej

30 marca studentka geodezji i kartografii Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie Weronika Szyjka obroniła pracę inżynierską bez wychodzenia z domu. Była to pierwsza taka obrona na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH.


Koronawirus nie przeszkodził w obronie pracy inżynierskiej <br />
Weronika Szyjka
Weronika Szyjka
Koronawirus nie przeszkodził w obronie pracy inżynierskiej <br />
Obrona pracy inżynierskiej
Obrona pracy inżynierskiej

Obrona Weroniki Szyjki pierwotnie zaplanowana była na 20 marca i z powodu epidemii COVID-19 miała odbyć się on-line. Niestety, wprowadzenie kolejnych ograniczeń na AGH spowodowało, że została odwołana. Gdy okres zawieszenia działalności uczelni został wydłużony (obecnie do 10 kwietnia), prodziekan WGGiIŚ dr hab. Paweł Hanus podjął decyzję o zdalnym przeprowadzeniu obrony. Do komunikacji wykorzystano platformę UPEL.

– Obrona odbyła się właściwie bez żadnych problemów – tłumaczy Geoforum.pl Weronika Szyjka. – Przebiegła podobnie do tradycyjnej, z tą jedną różnicą, że każdy z uczestników znajdował się „w domu”. Po wstępnych formalnościach przedstawiłam swoją pracę inżynierską. Przygotowana przeze mnie prezentacja była wyświetlana na ekranie. Następnie komisja zadała mi parę pytań i przełączyła się w tryb tajny, aby naradzić się i skonsultować ocenę obrony. Po ogłoszeniu pozytywnego wyniku zrobiliśmy parę zrzutów ekranu na pamiątkę. Byłam pierwszą osobą na WGGiIŚ, której obronę przeprowadzono w taki sposób. Myślę, że rozwiązanie to sprawdzi się nie tylko w czasie epidemii, ale także w innych losowych sytuacjach – mówi studentka AGH.

Temat obronionej inżynierki to „Wykorzystanie narzędzi GIS w celu wyboru potencjalnej lokalizacji stoku narciarskiego”. Promotorem pracy była dr inż. Ewa Dębińska, a recenzentem dr hab. inż. Piotr Cichociński. Obronę poprowadził dr hab. inż. Paweł Hanus.

– Do badań, ze względu na uwarunkowania geomorfologiczne do rozwijania infrastruktury narciarskiej, wybrałam województwo podkarpackie – wyjaśnia Weronika Szyjka. – Przeprowadziłam wstępną analizę obszaru, bazując na podstawowych kryteriach, takich jak nachylenie czy ekspozycja stoków. W tym celu wykorzystałam program ArcGIS. W aplikacji tej sporządziłam również mapy. Otrzymane wyniki pokazują, że w województwie podkarpackim nie brak terenów, gdzie mogłyby powstać nowe ośrodki narciarskie. Ponadto w pracy zaprezentowałam przydatność narzędzi GIS we wspomaganiu procesu decyzyjnego – podsumowuje świeżo upieczona pani inżynier.

Damian Czekaj


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
hehe hehe ciekawe co będziecie robili po tej geodezji. praca u prywaciarza lub urzędzie za ochlapy.oszukali was. skradli wam kilka laty życia, aby mieć etat na uczelni. w tym czasie mogliście skończyć inne studia po których jest praca zarobki i perspektywy.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
do M to Huddy Pioter, siedział pod schodami a Dudley trzymał i kopał w drzwi!
odpowiedz zgłoś
noc Ten nauczyciel po środku to w komórce siedział albo w szafie? :D
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Tak a mapy z koronawirusem robi się wysyłając geodetów w teren żeby mierzyli gdzie są chorzy. Weź no się z puknij w głowę.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
do gi, może zostać specjalistką ds. geoinformacji czyli specjalistką ds. BDOT GESUT za 2000 brutto
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
@exgeodeta Skoro praca jest z GISu, to raczej nie zamierza robić mapek za 500, więc już tak nie bój się, że podąży twoją ścieżką.
 1 
 8 
odpowiedz zgłoś
Po co jej ta geodezja? U kogoś pracować za najniższą krajową i reszta pod stołem. Własna działalność to mapki za 500 zł na ZUS nie wyrobisz. Na geodezji już się w Polsce nie zarobi - ceny są tak zajechane. Dziewczyno jeśli to czytasz i masz trochę oleju w głowie to przebranżawiaj się na programowanie.
 4 
 9 
odpowiedz zgłoś
Może iść dalej i obrony pracy wykonywać drogą listowną- tzn. kopertową szybko, łatwo i przyjemnie z korzyścią dla obu stron :)
 3 
 1 
odpowiedz zgłoś
Spoko - to tylko prima aprilisowy żart Jeszcze lepsze (rewelacyjne) żarty są na: https://geobid.pl/humor.
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
No tak średnio bym powiedział? Idea zacna, ale dlaczego w ten sposób promowany jest temat pracy inżynierskiej uchodzący za najłatwiejszy wśród braci studenckiej? Jestem w stanie wymienić min. 10 tematów prac, o których by można było napisać. A sam fakt obrony w sposób zdalny, nie powinien nikogo specjalnie dziwić...
 12 
 1 
odpowiedz zgłoś
BRAWO dla Pani Weroniki BRAWO dla AGH. Wielki POZYTYW w tych trudnych czasach. Gratuluję.
 5 
odpowiedz zgłoś
zapraszam do odwiedzenia pewnej szkoły wyższej we Wrocławiu. tutaj już od jakiegoś czasu, jeszcze przed epoką koronawirusa, praktykuje się zdalne bronienie "prac inżynierskich". przez telefon...
 4 
odpowiedz zgłoś
Brawo! Pozytywnie! Tak trzymać.
 11 
odpowiedz zgłoś
13 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS