wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-04-02| GIS, Mapy

Powstał panel do wizualizacji pandemii koronawirusa

Jego autorem jest Mateusz Soliński, doktorant z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej, członek Koła Naukowego Pomiarów Biofizycznych „BioS”. W panelu możemy znaleźć mapy i wykresy pokazujące dane o liczbie zakażeń, zgonów i wyzdrowień.


Powstał panel do wizualizacji pandemii koronawirusa

Zainteresowani mogą sprawdzić informacje o koronawirusie dla konkretnego kraju i kontynentu, dynamikę wzrostu zakażeń, liczbę przypadków przypadających na milion mieszkańców czy porównanie liczby przypadków w poszczególnych krajach od początku epidemii w każdym z nich. Dostępna jest także zbiorcza tabela dla wszystkich państw.

Panel powstał w programie Tableau i jest aktualizowany raz na dobę. Dobrze działa na komputerach i tabletach, autor aktualnie pracuje również nad wersją mobilną. Jako źródło informacji wykorzystuje dane agregowane przez naukowców z Uniwersytetu Johna Hopkinsa, z Center for Systems Science and Engineering – otwarte repozytorium danych zbierające informacje na temat koronawirusa z wielu źródeł, w tym WHO, Worldometer czy Ministerstw Zdrowia poszczególnych krajów.

Źródło: PW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
analiza COVID Polecam zobaczyć również ten panel: https://newdatalabs.com/coronavirus-opisany/ również odświeżany raz na dobę.
odpowiedz zgłoś
do szycia maseczek to doktorant z Wydziału Fizyki będzie robił mapki, które są dostępne w internecie na znanych portalach w czasie rzeczywistym. mapki to pracownicy techniczni mogą robić... lepiej niech już szyje maseczki, bo jako fizyk ma o tym pojęcie, z jakiego materiału trzeba to zrobić
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS