wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-04-01| Ludzie, Instytucje

Andrzej Żylis nowym pomorskim WINGiK-iem

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich z dniem 1 kwietnia powołał Andrzeja Żylisa na stanowisko pomorskiego wojewódzkiego inspektora nadzoru geodezyjnego i kartograficznego.


Andrzej Żylis nowym pomorskim WINGiK-iem
Andrzej Żylis urodził się 3 września 1971 r. Jest absolwentem Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (obecnie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski), na której w 1996 roku ukończył wyższe studia magisterskie na Wydziale Geodezji i Gospodarki Przestrzennej na kierunku Geodezja i Kartografia. Na macierzystej uczelni ukończył również Międzywydziałowe Studium Pedagogiczne. Natomiast w Wyższej Szkole Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie ukończył studia podyplomowe w zakresie wyceny nieruchomości.

Pracę zawodową rozpoczął jako asystent geodety w Biurze Usług Geodezyjno-Kartograficznych „GEOMETR” s.c. w Tczewie. Po zmianie miejsca zamieszkania pracował w Wojewódzkim Biurze Geodezji i Terenów Rolnych w Elblągu Rejonowy Oddział w Kwidzynie, a następnie nawiązał współpracę z tamtejszym Zakładem Usług Geodezyjno-Kartograficznych „GEOMETRA”.

20 listopada 1999 uzyskał uprawnienia zawodowe do wykonywania samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii z zakresu nr 1 i 2. W tym samym roku założył własną działalność gospodarczą. Od 2004 roku jest też wpisany na listę biegłych sądowych z zakresu geodezji i gospodarki nieruchomościami przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku.

W 2015 r. rozpoczął swoją pracę w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim na stanowisku inspektora wojewódzkiego w Wojewódzkiej Inspekcji Geodezyjnej i Kartograficznej. 12 lutego 2018 r. objął stanowisko kierownika Oddziału Geodezji i Kartografii w Wojewódzkiej Inspekcji Geodezyjnej i Kartograficznej.

Na stanowisku pomorskiego wojewódzkiego inspektora nadzoru geodezyjnego i kartograficznego Andrzej Żylis zastąpił odchodzącego na emeryturę Krystiana Kaczmarka, któremu za zasługi dla geodezji wojewoda pomorski Dariusz Drelich wręczył nadany przez prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Źródło: PUW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Gratulacje Życzą Panu sukcesu, gdyż Pana sukces to jednocześnie nasza normalność w kontaktach z ODGiK. Poprzednio emeryta zastąpił emeryt, więc Pana wiek też raduje - zawsze to jakiś postęp.
 1 
odpowiedz zgłoś
do poprzedniego wpisu zapomniałem dodać że ta decyzja została wydana za jego poprzednika co jest istotne dla całości sprawy
 1 
odpowiedz zgłoś
Oby czytał ze zrozumieniem to co piszą jego inspektorzy w decyzjach. Mam 22-stonicową decyzję pomorskiego WINGiK-ka popierającą 4-ro stronicową decyzję PODGK, która daje dużo do myślenia i sama w sobie jest mistrzostwem świata w wyszukiwaniu argumentów na nie dla mojej pracy. Dużo w niej mętnej wody.
 1 
odpowiedz zgłoś
BRAWO Panie Andrzeju! Trzymam kciuki. Samych dobrych decyzji!
 2 
odpowiedz zgłoś
Gratulacje Życzę byś nie był jak Nowak, byś miał własne zdanie i nie zajmował się polityką tylko GEODEZJĄ! Pozdrawiam serdecznie
 3 
odpowiedz zgłoś
Pruszcz Gdański Człowieku, zrób porządek w Pruszczu, wszystkie inwestycje stoją 3 miesiące w geodezji bo ktoś robi sobie swój interes...
 6 
odpowiedz zgłoś
Gratulacje !!!
 4 
odpowiedz zgłoś
7 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS