Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2020-04-02| Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt, Prawo

Kwietniowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

W serwisie egeodeta24.pl, który udostępnia GEODETĘ cyfrowego, jest już opublikowane wydanie 4/2020. Walka z pandemią COVID-19 jest tematem numer jeden we wszystkich mediach na świecie. A skoro tak, to nie mogło jej zabraknąć w kwietniowym GEODECIE.


Kwietniowe wydanie GEODETY cyfrowego już do pobrania

W materiale okładkowym piszemy zatem o tym, jak w tych nowych trudnych realiach odnajdują się firmy geodezyjne i ODGiK-i. Przypominamy o obowiązujących obostrzeniach i zalecanych środkach ostrożności. Podczas pandemii artykułem pierwszej potrzeby stają się nie tylko maski ochronne i płyny dezynfekcyjne, ale także szczegółowe i aktualne mapy zachorowań. A te dostarczają przecież kartografowie i specjaliści GIS! O tego typu opracowaniach piszemy w artykule „Głód geodanych”.

W dziale prawnym kolejny przypadek z praktyki przedstawia sędzia Magdalena Durzyńska. Tym razem organ administracji podjął decyzję odmowną w sprawie zatwierdzenia projektu podziału nieruchomości w sytuacji, gdy przepisy i zasady logiki skłaniają do przeciwnych wniosków. Ciekawym tematem jest również kwestia podziału nieruchomości w odniesieniu do rzutów kondygnacji budynku. Czy w aktach podziału nieruchomości, gdy dzielony jest także budynek, powinny znaleźć się rzuty poszczególnych kondygnacji budynku? Jeśli tak, to kto powinien je dostarczyć? Na te pytania odpowiada Jacek Mikulski.

Od 7 stycznia funkcjonuje w Warszawie system elektronicznej kontroli parkowania. Na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich stworzyli go inżynierowie z firmy Smart Factor. W kwietniowym GEODECIE możemy przekonać się, jak to rozwiązanie działa i jaki ma związek z geodezją.

Rozmawiamy także z Mirosławem Roszczypałą, prezesem Stowarzyszenia „Geocentrum”, które zarządza reaktywowanym właśnie Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie. Miłośnicy historii znajdą w tym wydaniu jeszcze co najmniej dwa tematy. Płk rezerwy dr Eugeniusz Sobczyński kontynuuje analizę dotyczącą wojskowych modeli terenu. A perełka z georeferencją to plan inwentaryzacji wojennych zniszczeń Warszawy opublikowany w stołecznym geoportalu.

Użytkowników serwisu egeodeta24.pl, którzy wykupili kwietniowe wydanie GEODETY cyfrowego, zapraszamy do pobrania pliku z panelu użytkownika. Pozostałych zainteresowanych kwietniowym wydaniem zachęcamy do opłacenia dostępu do niego za pomocą płatności elektronicznych. Cała operacja potrwa zaledwie kilka minut, a GEODETĘ cyfrowego w uniwersalnym formacie PDF będziecie Państwo mogli odczytać nie tylko na komputerze, ale także na tablecie czy smartfonie. W pliku łatwiej wyszukać interesujące słowa lub frazy, a dowolny artykuł można wydrukować na swoje potrzeby na domowej drukarce.


Dlaczego jeszcze warto korzystać z GEODETY cyfrowego? Bo oszczędza się czas i pieniądze! Każde nowe wydanie GEODETY cyfrowego otrzymuje się wcześniej niż wydanie papierowe. Również dostęp do dowolnego numeru archiwalnego uzyskuje się natychmiast po dokonaniu płatności elektronicznej – nie trzeba czekać na listonosza. GEODETA cyfrowy to wreszcie niższa cena prenumeraty i pojedynczych wydań. Co ważne, im więcej się kupuje, tym miesięcznik jest tańszy!

Zawartość kwietniowego wydania GEODETY można wygodnie przejrzeć w serwisie egeodeta24.pl. Aby zaoszczędzić na każdym wydaniu, warto wykupić prenumeratę GEODETY cyfrowego (roczną, półroczną lub kwartalną). A tych, którzy wolą GEODETĘ w wydaniu papierowym, zachęcamy do zakupu prenumeraty w wersji tradycyjnej.

Redakcja


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Intergeo 2022 - 10 technologicznych trendów w geodezji
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama