wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-04-01| Geodezja, GIS

Wyszukiwanie punktów osnowy w Geoportalu

W serwisie Geoportal.gov.pl GUGiK udostępnił wyszukiwarkę punktów podstawowej osnowy geodezyjnej. Znajduje się w menu „Wyszukiwania”.


Wyszukiwanie punktów osnowy w Geoportalu

Żeby zlokalizować konkretny punkt, należy podać jego rodzaj, typ oraz numer. Usługa pozwala także na wyszukiwanie po fragmencie numeru. Po zaznaczeniu odpowiedniej opcji można również lokalizować punkty widoczne w aktualnym zasięgu mapy.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
~geodeo ! W lipcu? A którego ROKU? Kto powiedział, że mają się wyświetlać pełne dane o współrzędnych? Niech te p-ty ( IIIkl ) są w ogóle widoczne. Czy wsp. p-tów granicznych są "uwolnione" ? Coś mi się wydaje, że nie! A są granice widoczne ? Jak ośrodki będą przygotowywać roboty krócej niż 3 MIESIĄCE ! (tak! mam z takimi orłami do czynienia) to nie będzie trzeba używać jakichś PROTEZ w postaci geoportalu! - i tyle.
odpowiedz zgłoś
Dlaczego w lipcu osnowa szczegółowa ma być uwolniona?
odpowiedz zgłoś
Ważne Że funkcja wyszukiwania osnowy jest dostępna bo w lipcu jak osnowa będzie uwolniona to będzie i trzecia klasa
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
Prima aprilis ? To ma być żart na 1-go kwietnia? Jeśli tak, to kiepski. Typ osnowy możliwy do wyboru to jedynie osnowa "fundamentalna" lub "bazowa" . A gdzie "szczegółowa" ? W końcu do przeciętnej robótki nie wymagamy osnów "fundamentalnych" !!! To było by strzelanie z armaty do co najwyżej jakiegoś posła. Jaka jest gęstość położenia p-tów osnowy choćby "bazowej" na km2 ??? Taka informacja o osnowie dla wykonawstwa jest BEZUŻYTECZNA !!! - ALe za to - podziwiam inwencję! - mamy wyszukiwanie - SŁUPKÓW KILOMETROWYCH DROGI !!!! no, dla geodety być- albo -nie być! W przeciwieństwie do tak banalnej i chyba uznanej przez autorów geoportalu za zbędną rzeczy jak możliwość ZMIANY UKŁADU WSP. - bo kiedyś to jakośtam działało - i? - ZNIKŁO!! Jedyna ostatnia zmiana na lepsze, to przywrócenie prostego wyszukiwania działek po numerze DZIAŁKI! - a nie jak któryśtam geniusz sobie wydumał - po PEŁNYM NUMERZE TERYT dla działki!!! Treyt zna może 1% społeczności. !!! I co? Nasłuchali się?
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
Geoportal NIE WYŚWIETLA WARSTW. Prawdziwy efekt
 2 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS