wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-03-31| Geodezja, GIS

Piąte województwo ze wszystkimi powiatami korzystającymi z PESEL

Lubelskie to piąte województwo (po świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim i mazowieckim), w którym wszystkie powiaty korzystają już z bezpośredniej komunikacji między powiatowymi systemami EGiB a rejestrem PESEL. Aktualnie komunikację tę wykorzystują już 352 powiaty.


Piąte województwo ze wszystkimi powiatami korzystającymi z PESEL
Piąte województwo ze wszystkimi powiatami korzystającymi z PESEL <br />
Procentowy udział powiatów komunikujących się z PESEL w poszczególnych województwach
Procentowy udział powiatów komunikujących się z PESEL w poszczególnych województwach
Piąte województwo ze wszystkimi powiatami korzystającymi z PESEL

Systematycznie rośnie również liczba zapytań kierowanych do rejestru PESEL. Od początku marca średnia dzienna liczba zapytań wynosi ponad 3570. Z usługi skorzystano już łącznie ponad 165 tys. razy. Z załączonego wykresu wynika, że liczba zapytań rośnie z miesiąca na miesiąc, co świadczy o dużej potrzebie komunikowania się EGiB z rejestrem PESEL.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Dostępność do bazy PESEL będzie jak znalazł gdy wejdziemy w okres kryzysu, recesji i inflacji. Wtedy z całą pewnością docenimy też weryfikację prac geodezyjnych, przymowanie ich do zasobu, możliwość zgłaszania prac geodezyjnych i konieczność uzyskiwania klauzul na mapach. To z całą pewnością uczyni Polskę bardziej interesującą dla inwestorów którzy będą wybierali miejsca do zainwestowania swojego kapitału. Z całą pewnością będzie to nasz kraj który obecnie, dzięki państwowemu zasobowi geodezyjnemu i Służbie Geodezyjnej i Kartograficznej w dużo lepszy sposób radzi sobie z problemami tej krytycznej sytuacji. Dzięki tej jedynej, niepowtarzalnej formule geodezji, możemy ze spokojem porównywać sytuację naszej branży do problemów jakie mają geodeci i ich klienci w innych krajach Europy i reszty świata. Doceniamy korzyści z Geoinformacji przyjaznej geodetom i przewodniej roli administracji centralnej z GGK na czele.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
:(:(:( PANIE GGK. PANUJE STAN EPIDEMI.NIEWAŻNE KTO, ILE RAZY, W JAKIM CELU ZAGLĄDA DO PESEL. SĄ POWAŻNIEJSZE TEMATY NIŻ ZADOWOLENIE PAŃSKIEGO EGO- WDROŻENIE PANA POMYSŁU. PISZĘ DUŻYMI LITERAMI ŻEBY PAN WIDZIAŁ I ZROZUMIAŁ. ZAPRAWDĘ POWIADAM PANU NIEWAŻNE KTO I GDZIE ZAGLĄDA DO PESEL. WAŻNE PO CO. SPÓJRZ PAN NA SLUPKI WZROSTU COVID19. TO JEST DZISIAJ WAŻNE. POKAŻ PAN ILE WOJEWÓDZTW ZAPEWNIA BEZPIECZNĄ OBSŁUGĘ. KTÓRE OBSŁUGUJĄ BEZPIECZNIE PETENTÓW I NIE RÓB PAN NA TEN TEMAT KONKURSU-PLEBISCYTU W SIECI.
odpowiedz zgłoś
Każdy obywatel może dwa razy do roku bezpłatnie sprawdzić kto pytał o niego PESEL, gorąco wszystkich do tego namawiam. https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/baza-pesel-pytan ia-i-odpowiedzi
odpowiedz zgłoś
:):):) Ciekawe czego ma dowodzić częstość odwiedzin bazy PESEL? Albo się nudzą w pracy, albo mają bałagan w Peselach.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS