wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-03-31| GNSS, GIS, Mapy

NaviExpert podczas epidemii

W aplikacji nawigacyjnej NaviExpert pojawiły się udogodnienia mające na celu szybsze i wygodniejsze wyszukiwanie, a co za tym idzie – także dotarcie do szczególnie przydatnych w okresie pandemii miejsc takich jak szpitale jednoimienne. Wprowadzonych zmian jest sporo. Na czym dokładnie polegają?


NaviExpert podczas epidemii

Po pierwsze, po wpisaniu w pasku wyszukiwania NaviExpert hasła „koronawirus”, otrzymujemy listę szpitali zakaźnych znajdujących się najbliżej naszego aktualnego położenia. Nowością jest także widoczna w szybkim wyszukiwaniu kategoria POI pod nazwą „Szpitale zakaźne”. Po kliknięciu w nią w wynikach wyświetlą się wszystkie aktualnie funkcjonujące szpitale zakaźne w Polsce, do których można zgłaszać się z objawami koronawirusa. Wszystkie pozycje zostały zweryfikowane pod kątem poprawności danych.

Nie jest to jedyny nowy skrót, który pojawił się w aplikacji. Po kliknięciu w wyszukiwarkę nawigacja wyświetla teraz kategorie miejsc, które są najczęściej wyszukiwane przez użytkowników. Obiekty kulturalne czy kina, zostały zastąpione przez skróty do szybkiego wyszukania popularnych dyskontów, aptek, drogerii, stacji benzynowych czy paczkomatów. Dzięki tym zmianom dostęp do poszczególnych punktów stał się szybszy.

Analogiczne zmiany pojawiły się także na mapie. Aktualnie nie zobaczymy na niej takich punktów jak m.in. restauracje, banki, czy obiekty sportowe, a wyłącznie te, które są najważniejsze w czasie pandemii: apteki, drogerie, bankomaty, szpitale, parkingi oraz sklepy spożywcze. Niezmiennie jednak wszystkie kategorie punktów są nadal dostępne w aplikacji z poziomu wyszukiwarki. Chcąc je natomiast przywrócić w widoku mapy wystarczy w menu aplikacji wybrać: Ustawienia > Wygląd mapy > Wyświetlane kategorie POI.

Wszystkie zmiany związane z wyszukiwaniem punktów są dostępne w aplikacji bezpłatnie, zarówno w wersji na Androida jak i system iOS bez konieczności dokonywania jakichkolwiek aktualizacji.

Źródło: NaviExpert


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS