wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-03-26| Software

Geo-System nieodpłatnie udostępnia platformę do internetowych narad koordynacyjnych

W związku z epidemią koronawirusa utrudniającą pracę firm i urzędów firma Geo-System zdecydowała się bezpłatnie udostępnić zainteresowanym samorządom platformę iGeoZUD przeznaczoną do internetowej obsługi narad koordynacyjnych.


Geo-System nieodpłatnie udostępnia platformę do internetowych narad koordynacyjnych

Usługa iGeoZUD realizuje proces koordynacji w pełni elektronicznie i on-line, uwzględniając:

 • elektroniczne złożenie wniosku i dokonanie opłaty za pomocą systemu płatności on-line,
 • zaproszenie gestorów i przeprowadzenie narady on-line,
 • wygenerowanie protokołu z narady i zatwierdzonego projektu.

Samorządy, które skorzystają z oferty, będą mogły użytkować iGeoZUD bez opłat do końca tego roku. Jak zapewnia Geo-System, uruchomienie jest realizowane w ciągu 1-2 dni od podjęcia decyzji. Usługa funkcjonuje w chmurze obliczeniowej firmy z łatwym generowaniem raportów i wygodnym dostępem dla wydziału finansowego. iGeoZUD pozwala realizować 100% spraw drogą elektroniczną, choć przewidziana jest też specjalna procedura automatyzacji dla wniosków złożonych tradycyjnie. W ramach wdrożenia spółka udostępnia także własny moduł płatności internetowych bazujący na narzędziach KIR S.A. lub na kanale danego starostwa.

„W normalnym czasie uruchomienie usługi iGeoZUD w sposób istotny usprawnia pracę Starostwa i przynosi oszczędności czasowe i finansowe, ale teraz w okresie pandemii najważniejsze korzyści wynikają z możliwości zachowania ciągłości procesów bez narażania zdrowia pracowników, klientów i ich najbliższych. Jesteśmy przekonani, że jako firma z misją możemy w taki sposób wspomóc jednostki samorządu w realizacji zadań w tym trudnym czasie” – tłumaczy swoją decyzję Geo-System.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
To ja tu już jestem 3 dni, ciekawe ? A ty ile ?

dziękuję aż 3 dni musiało zająć człowiekowi okazanie prawdziwych intencji przemycanych pod płaszczykiem profesjonalnych pytań, ale warto było poczekać. Dziękuję Panie Ziutku.

Dla mnie to jest skok na kasę jakby to powiedział pewien prezes. Prawda panie prezesie ?

to czemu jojczysz... idź jeszcze napisz dilerowi samochodowemu czemu nie udostępnia na stronie każdemu wzoru umowy na zakup grupowy samochodów albo kopalni węgla gdzie jest przykładowa umowa na zakup dla elektrowni i jakie to mają nieczyste intencje z tego powodu, powiedz potem jakie były reakcje :)

Tak @odpowiedz brak udostępnienia takich umów świadczy o czystości intencji. I tak je zobaczę tak jak inne, które budzą tu i ówdzie kontrowersje. :):)

Informatyzacja w geodezji odbyła by się czy tak, czy inaczej. Nie potrzebne byłyby do tego żadne super projekty, ZSIN-y i inne takie akcje propagandowe. Gdyby była wprowadzana jako narzędzie do pracy dla urzędników i geodetów to miałoby to sens. Ale z informatyzacji zrobiono cel sam w sobie, wymyślono docelowy obraz tzw. geoinformacji, nie mający szans na realizację, zdominowano całą branżę chaotycznym tworzeniem systemów i baz danych bez jakiejkolwiek troski o jakość informacji jakie w tych bazach miały się znaleźć. Lobby urzędniczo-informatyczne wyssało z budżetu olbrzymie pieniądze twierdząc, że są to pieniądze na geodezję, zniszczono zawód geodety pozwalając na katastrofalne obniżenie standardów wykonywanych i przyjmowanych do zasobu prac, rozdęto rynek pracowników o niskich kwalifikacjach, przerzucających jedynie dane analogowe do postaci cyfrowej a w wolnych chwilach konkurujących na rynku usług geodezyjnych. Wiele można by o tym pisać ale po co?

pytanie "Wzór umowy gdzieś jest dostępny?" Jeśli jesteś starostą albo kierownikiem PODGiK to na pewno dostaniesz takowy po kontakcie z firmą. Ale nie dziwie się, że że nikt nie będzie udostępniał umów handlowych itp. randomowym ziutkom z geoforum i tracił na nich czasu.

Informatyzacja nie zda się na wiele jeśli pozwolenia na budowę rok do roku w marcu spadły o ponad 90% Resztę sobie dopisz.

Ciekawe Co też Ci maruderzy by zrobili w tej ciężkiej sytuacji gdyby nie było informatyzacji. Przecież teraz ona nam pozwala w ogóle pracować. Naprawdę teraz nie jest czas na kłótnie i swary. To jest bezdennie głupie. Wstyd mi za Was po prostu.

Pewna firma [TEKST USUNIĘTY PRZEZ ADMINISTRATORA]

Pytania które zadałem są elementem analizy przedwdrożeniowej, są jeszcze pytania natury prawnej dotyczące umowy w tym te od radców prawnych, pytania informatyczne, związane z bezpieczeństwem czy podatkami (to darowizna ?). Skoro nie jesteś przygotowany na takie pytania to zajmij się sprzedażą pietruszki na targu jak widać IGeoZUD potrafił odpowiedzieć i jakoś nie sprawia mu to problemu. Skoro ktoś coś oferuje to się pytam, co oferuje bo płatne elementy składowe to nieco się gryzą a tak jest na stronie. ZArzuty wyrzuty mioty i wymioty to wyrzucasz z siebie ty jak jakiś nawiedzony wyznawca. Trochę racjonalizmu może ?

pytanie Stary, Ekhu ma rację, zadałeś stek pytań sugerujących odpowiedź, między wierszami zarzucasz różne rzeczy, a jak już ci ktoś łaskawie odpowiedział na wszystkie co do jednego, obalając przy okazji twoje teorie to jedyne na co było cię stać to z niesmakiem stwierdzić, że cię pozdrowiono.

do pytanie tak się składa, że korzystam, znam, mam zaufanie. Dziękuję za troskę. Powtórzę, zapytaj w firmie, na pewno nie gryzą.

No wytrzymali prawie do końca z profesjonalną odpowiedzią, w trzecim wyrazie od końca polegli, natomiast Ekhu powinien choć raz skorzystać z jakiejś usługi informatycznej jako instytucja wtedy zrozumie po co są takie pytania - o technikach sprzedaży czy analizie prawnej umowy nie wspomnę bo i po co. Wzór umowy gdzieś jest dostępny ?

... i po teoriach spiskowych.

do użytkownika pytanie e-powiat jest w ramach ww. akcji również bezpłatny. Umowę z KIR zawarł już Geo-System, powiat nie musi. Pieniążki trafiają prosto na konto starostwa, Geo-System płaci prowizję do KIR. Wsparcie do usługi również jest za darmo. Szkolenia też. I wszystko inne też. Wszystkie narady rozpoczęte w grudniu 2020r. zostanie dokończone. Jeśli jednostka zakończy korzystanie z usługi to najpierw wszystkie narady zostaną zakończone. Dokumenty ze wszystkich narad będą udostępnione do pobrania jednostce. Dziękujemy za sygnał o tych pytaniach na forum naszemu użytkownikowi. Podkreślamy, że zaangażowaliśmy się w tą akcję i ma ona charakter wyjątkowy, aby maksymalnie zminimalizować rozprzestrzenianie się wirusa, czemu niestety sprzyjają kontakty bezpośrednie takie jak narada w siedzibie starostwa. Mamy doświadczenia w systemach do narad on-line i taki wkład możemy dać. Pozdrawiamy zarówno fanów i malkontentów, Zespół iGeoZUD

pytanie czy napisałeś/łaś do geosystemu z tymi wątpliwościami? Być może informacja prasowa ze względu na swoja naturę jest krótsza niż dajmy na to zapisy umowy? Mogę ci tylko z pierwszej ręki powiedzieć, że płatności Geo-System to KIR jest, pieniądze idą na konto starostwa i starostwo nie płaci żadnej prowizji.

A teraz proponuje poszukać w internecie zwrotu manipulacja noga w drzwi i uważnie go przeczytać. Tyle drodzy internetowi marketingowcy.

Co z procesem uzgodnień rozpoczętym w trakcie działania promocji a nie zakończonym w momencie zakończenia epidemii ? Będzie wymagana płatna licencja do zakończenia ? Czy i w jaki sposób dokumenty z procesu będą dostępne w przypadku gdy licencja wygaśnie ?

-A PANI SWOJE spokojnie nikomu nic nie insynuuje. Po prostu zwracam uwagę.Jak to mówią szkoda by kryzys przeszedł a ja nic z tego nie mam. Innymi słowy mokra plama zawsze wyschnie. Jeżeli ta inicjatywa nie jest zwykłym chwytem marketingowych to chwała dla Geo-Systemu.

Wsparcie do usługi też jest za darmo ?

Na czyje konto spływają pieniądze ściągnięte przez providera płatności ? Powiatu czy Geo-Systemu który je przekazuje dalej ?

A czy gdzieś podano w wiadomości że w ramach tej oferty będzie darmowy ?

Co do płatności kto zawiera umowę z paybynet albo inny providerem płatności ? Powiat czy Geo-System ?

a czy gdzieś podano w wiadomości, że trzeba będzie za niego zapłacić?

Dyskusja jałowa skoro za stroną Geo-Systemu - iGeoZUD Aplikacja działająca w modelu SaaS do wspomagania narad koordynacyjnych. Podana kwota jest opłatą roczną za korzystanie z usługi. Wdrożenie nie jest związane z żadnymi kosztami. Do funkcjonowania usługi konieczny jest moduł e-powiat, czyli powiatowy portal mapowy. Czy e-powiat też jest za darmo ?

oko vel t może warto wyjaśnić podniesioną kwestię pazerności i chęci pomocy w odniesieniu do płatności elektronicznych? Masz prawo nie mieć o tym zielonego pojęcia, nie każdy jest alfą i omegą z inforamtyki. Ale to cię tłumaczy, a nie usprawiedliwia. No i PAN nie pani.

-A PANI SWOJE zawsze w takich kryzysowych sytuacjach mamy do czynienia z taką swoistą cieńką czerwoną linią. Linią pomiędzy pazernością a chęcią pomocy. Nie oceniam nikogo, czas pokażę jak będzie naprawdę.

Ania miała rację jak ktoś nie ma wiedzy, to lepiej żeby się nie odzywał:) Już widzę te usługi 4 i 5 poziomu z przelewem bankowym. Pani Zosia czeka w poniedziałek rano, żeby dostać potwierdzenie przelewu w PDF na maila, a we wtorek zagląda na konto u księgowej czy już wpłynęło. Brawo Jasiu jogibabu.

Istnieje przelew bankowy elektroniczny, i nie, nie wymyślił go Geo-System.

do t Nie będę kontynuować z tobą dyskusji bo to zwyczajnie nie ma dalszego sensu, ale dla porządku tylko odpowiem: Zerowa jest wiarygodność osoby, która najpierw zachowuje się jak gimnazjalista, a potem pozuje na eksperta od zaufania. Tym bardziej, że jako niby-ekspert nie wiesz nawet, że za naradę trzeba pobrać opłatę 150zł lub 105zł za sieć lub przyłącze, a kasa w starostwie zamknięta bo kwarantanna. Także polecam obrażać kolegów w piaskownicy, a tu lepiej nie pisać, jak sie nie ma nic mądrego do napisania.

Zawsze podejrzane wydają mi się oferty firm które mówią że dają coś gratis co zawiera system płatności. Wybacz ale Geo-Systemowi nie ufam za grosz. Natomiast Geo-Map to trial 7 dniowy tyle że komercyjny. Fajnie że tak oceniasz postawy, jesteś rehabilitantem czy coś ?

brawo brawo t, postawa godna szympansa. Mam nadzieję, że ten neandertalski styl bycia wymrze z obecnym pokoleniem.

Aniu ogol się.

Systherm Zupełna odwrotmość jak firma Systherm-Info. Brawo.

Subskrypcje GS i ich subskrypcyjny model sprzedaży oprogramowania powiatom tj. Teraz macie za darmo odbijemy sobie w kolejnych latach (w końcu host na ovh darmowy nie jest)

Zdaje się że Geosystem juz sprzedał trochę tego oprogramowania. W związku z tym jego klienci zapłacili za nie i pokryli koszty jego wytworzenia, tak jak to podobno jest z opracowaniami geodezyjnymi. Wydaje się logiczne, że pan GGK, konsekwentnie, po uwolnieniu danych geodezyjnych za które zapłacili kliencie godetów, powinien uwalniać to oprogramowanie za które zapłacili klienci Geosystemu. Ja w tym wszystkim widzę pewną konsekwencję w działaniach GGK i mogę tylko temu przyklasnąć. Myślę, że cała branża informatyczna powinna brać z niego przykład. Więcej, oczekuję na inicjatywę ustawodawczą ze strony min. Emilewicz, dzieki której ten chwalebny kierunek działań podległego jej urzędu będzie kontynuowany w szerszej skali. W dalszym ciągu powinny być wzięte na tapetę typowe projekty budowlane (wykonywane na podstawie znormalizowanych wymagań jakby co), opracowania wszelakich baz danych itp.

postawa to jest postawa godna naśladowania. Skoro Geo-System planuje zaangażować się nieodpłatnie w takie działanie to konkurencja powinna pomyśleć czy może coś podobnego zrobić w tych tragicznych czasach. Geo-Map też udostępniono za darmo geodetom. Jestem zażenowana wypowiedzią KK.

zapomniałeś dodać że jeszcze wyssanie kasy z rynku. To jest geoforum, tu zawsze są dobre komentarze.

Bardzo sprytne wejście na rynek i wykoszenie konkurencji.

no... to powiem tylko tyle, że szanuję

41 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS