wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-03-25| GIS

GUGiK ogłasza konkurs na mobilną witrynę internetową korzystającą z jego usług

Na 50 tys. zł nagrody będzie mógł liczyć zwycięzca ogłoszonego właśnie konkursu na opracowanie witryny internetowej przeznaczonej do przeglądania na urządzeniach mobilnych i wykorzystującej w maksymalnym stopniu funkcjonalności podstawowych usług danych przestrzennych udostępnianych przez GUGiK.


GUGiK ogłasza konkurs na mobilną witrynę internetową korzystającą z jego usług

Wykaz tych usług został opublikowany w dokumencie udostępnionym przez Urząd – znajdziemy w nim chociażby: usługi krajowej integracji (w tym KIEG i KIUT), Usługę Lokalizacji Działek Katastralnych, Uniwersalną Usługę Geokodowania czy Usługę NMT. Konkursowa witryna musi wykorzystywać serwisy lokalizacyjne co najmniej w zakresie zlokalizowania użytkownika z wykorzystaniem pozycji urządzenia mobilnego. Ma być także kompatybilna z silnikami przeglądarek internetowych systemu Android w wersji co najmniej 9 i systemu iOS w wersji 13.

Zgłaszanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie jest możliwe do 1 kwietnia do godziny 15:00, natomiast prace konkursowe należy składać do 8 maja. Uczestnikiem może być osoba fizyczna lub firma, jeśli spełnią warunki określone w regulaminie.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
... wywołany do tablicy informuję, że żaden z poniższych komentarzy nie jest mojego autorstwa. Pozdrawiam. W sensie, taka czynność w moim wykonaniu, a nie nazwa użytkownika.
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
t Karolu i Zbigniewie dajcie spokój z tymi komentarzami. Są ważniejsze i przyjemniejsze sprawy.
odpowiedz zgłoś
to prawda powinni te środki przeznaczyć na zapomogi dla niedocenianych geoinformatyków
 5 
 5 
odpowiedz zgłoś
To meritum dla Ciebie mój ty kochany dzińdybry i jednocześnie dla mm. Pokornie pytam kto w takim czasie jak epidemia wydaje lekką ręką 50 tysięcy netto na konkurs oprócz naszego kochanego GUGiKu, wiedząc że gospodarka będzie miała problem i potrzebne będą rezerwy ? Głupie pytanie ?
 3 
 9 
odpowiedz zgłoś
ach, nasz kochany pozdrawiam zwrócisz uwagę na jedną rzecz, to zacznie sprowadzać sprawę do absurdu albo zmieni temat na 5 innych rzeczy od czapy, byle tylko nie ustać w swoim samozadowoleniu i głaskaniu ego
 7 
 3 
odpowiedz zgłoś
muj kraj taki piękny dzięki istnieniu takich ludzi wiem, że przetrwamy ten trudny czas. Powinniśmy podnieść się ponad podziały i w tym trudnym czasie solidarnie podzielić się wynagrodzeniem urzędników, w tym również tych wojewódzkich, aby godnie przeżyć do pierwszego. jest nadzieja, bo taki specjalista od usług może zarabiać więcej niż Pani Zosia na ladzie.
 4 
odpowiedz zgłoś
Kończąc jak już GUGiK wyprodukuje standardowe usługi w postaci WFS, WMS bez stylu i przestrzeni nazw mapservera, OpenLS, CSW, WPS do przetwarzania danych i innych które posiadają specyfikacje światowe to nie trzeba będzie pisać rozwiązań jak u górze bo jest ich mnóstwo. Nawet udostępnienie RESTów Arcgis Serwera maskowanych tymi dziecinnymi php-ami spowoduje że da się je od razu podłączyć pod istniejących klientów. A tak trzeba zamawiać.
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
Masz rację z tymi linkami dlatego sądzę że powinny przekraczać 2000 znaków żeby się w bazach nie mieściło ale SEO będzie wspaniałe, prawda ? Oczywiście używałeś kiedyś innych systemów niż Windows albo wpisałeś 414 error do przeglądarki ? Ważne że nasze linki jak GML są dobre, a że niektóre programy nie czytają to wina programów. Jak nie przymierzając CityGML lod 2 z GUGiKu niby postać jest ok, tylko znakomita większość programów ma problem z czytaniem.
 3 
 8 
odpowiedz zgłoś
o i proszę Geoforum nie radzi sobie nawet z głupim znakiem "plus", bo właśnie go zjadło w poprzednim komentarzu - od teraz GUGiK powinien wstrzymać się od jego stosowania, bo przyjdzie witam i powie, że jest niezgodnie z systemami na całym świecie
 5 
 1 
odpowiedz zgłoś
hehe nasz kolega widać w swojej manii anty-gugikowej będzie teraz twierdził, że GUGiK stosuje za długie linki (a powiedz, które standardy łamią? poza twoim ego oczywiście ;) bo standard HTTP nic o tym nie wie, a implementacje w przeglądarkach obsługują /- 2000 znaków, więc w tym przypadku z zapasem), a CMS Geoforum okazuje się za to jakimś wyznacznikiem poprawności (może też powiesz, co to za popularny system i ile milionów stron na nim działa...)
 5 
 1 
odpowiedz zgłoś
Swoją drogą... ciekawe komu tak szybko przyszedł do głowy pomysł z żoną? Stawiam na kogoś ze Wspólnej bo to rozwiązanie jest tam traktowane jako standard odkąd znalazła się kasa do ogarnięcia.
 5 
odpowiedz zgłoś
@a wnioski z tej rozmowy. To że GUGiK stosuje absurdalnie długie linki na swojej stronie których nie obejmują niektóre systemy to problem tych systemów nie Gugiku. Widać CMS na świecie mają się dostosować do GUGiKu a nie odwrotnie. To że nie startuję udając żonę w konkursie w którym wygraną oceni GGK, który jest jak wiadomo bezstronny i dlatego wygra pewnie Geo-System albo kompan od kopania piłki to oznaka mojego tchórzostwa. Swoją drogą ciekawe czyje żony wystartują ? To że robię za GUGiK, który dostał lata temu symbolikę od Marszałków z całej Polski coś czego nie zrobił, a obiecał oznacza że mam iść do lekarza. Kontynuuj, ciekawe co jeszcze wyjdzie z tej krótkiej rozmowy.
 6 
odpowiedz zgłoś
lecz się już czas
 6 
 1 
odpowiedz zgłoś
Znaczy co na to, że aktualizuje symbolikę dla BDOT10k, którą ustawowo prowadzą Marszałkowie dzięki czemu ludzie bardziej skorzystają z danych po nowelizacji ustawy, a my będziemy szybciej kontrolować i aktualizować ? Czy że nie wspomogę GGK w produkcji jego aplikacji do niestandardowych usług ?
 6 
odpowiedz zgłoś
pozdrawiam a co na to Marszałek?
 3 
odpowiedz zgłoś
Ale to mój problem czy tego co ten regulamin napisał ? Powiem ci co obecnie robię. Symbolikę dla BDOT10k dla kodów całej Polski bo GUGiK sprzedał komuś dane, a na pytanie o symbolikę odesłał go do mnie. Taki standardowy sposób rozwiązania problemu przez naszych milusińskich z Warszawy którzy bali się wyjść ze swojego bezpiecznego podwórka. Także dzięki, robotę za GUGiK już teraz robię bez żadnych konkursów.
 6 
odpowiedz zgłoś
niepowetowana strata no jaka szkoda, że taki tęgi umysł nie może nic zrobić !a chciałby!, bo biedny jest urzędnikiem. A wystarczy, żeby żona wystartowała w konkursie i spokojnie przy pomocy zrobić i wygrać w cuglach ze wszystkimi. Chociaż tej jeden raz możnaby się było wykazać na właściwym levelu poza swoim bezpiecznym podwórkiem. Schade Śkoda Seat
 7 
 3 
odpowiedz zgłoś
Fajnie tylko jestem wykluczony na podstawie par 5.5 regulaminu - ustawowo współpracuje z GUGiKiem. Także idea startowania w konkursie, który dostosuje niestandardowe usługi do dedykowanego klienta dla urządzeń mobilnych widać mnie ominie. Część jest już napisana od 2017 roku na https://github.com/GeoportalPL ale oczywiście jak wynika z regulaminu raczej nie można tego użyć. Oczywiście wiele mogliby powiedzieć informatycy o wsparciu, utrzymaniu takiego rozwiązania, ITILach, określeniu parametrów technicznych dla rozwiązania i innych takich, ale co ja tam wiem. Startującym życzę powodzenia i uczciwych igrzysk . Na pewno nad wszystkim osobiście będzie czuwał GGK. ;)
 4 
odpowiedz zgłoś
pozdrawiam chyba geoforum nie potrafi aż tak długich linków przyjmować. Ot kolejna zaleta stron opartych na CMS. http://tnijurl.com/c5b79b354a4f/
odpowiedz zgłoś
pozdrawiam http://www.gugik.gov.pl/bip/zamowienia-publiczne/2 020-powyzej-kwoty-okreslonej-w-art.-4-pkt-8-pzp/op racowanie-witryny-internetowej-przystosowanej-do-p rzegladania-na-urzadzeniach-mobilnych-i-wykorzystu jacej-funkcjonalnosci-podstawowych-uslug-danych-pr zestrzennych-dedykowanych-do-wykorzystania-w-syste mach-informatycznych-udostepnianych-przez-gugik
odpowiedz zgłoś
Zacznijmy od rzeczy prostych. Klikam w link o konkursie i mam 404. Dacie radę czy ogłosimy konkurs na poprawę linka ?
 5 
odpowiedz zgłoś
Ciekawe czy podejmą rękawicę tacy fachowcy jak znany z forum @pozdrawiam
 5 
 3 
odpowiedz zgłoś
22 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS