wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-03-24| Geodezja

PTG pisze do premiera ws. tarczy antykryzysowej

Zarząd Polskiego Towarzystwa Geodezyjnego wystosował wczoraj (23 marca) do premiera wniosek o rozważenie rozwiązań mających na celu ochronę samozatrudnionych i mikroprzedsiębiorców działających w branży geodezyjnej.


PTG pisze do premiera ws. tarczy antykryzysowej <br />
Fot. KPRM
Fot. KPRM

W wystąpieniu PTG przyznaje, że pakiet zwany „tarczą antykryzysową” niewątpliwie przyczyni się do ochrony tych, którzy jako pierwsi odczuli negatywne skutki epidemii koronawirusa. Jednak niektóre branże, w tym geodezyjna, skutki epidemii odczują dopiero za dwa, trzy miesiące. Organizacja podkreśla, że praca geodety jest typowo zadaniowa, a uzyskiwane przychody nie są systematyczne.

PTG za krzywdzące uważa to, że zapowiadane ulgi w uiszczaniu składek ZUS uzależnione zostaną od spadku przychodów o minimum 50% w marcu w porównaniu do lutego 2020 roku.
„Już w tej chwili obserwujemy brak nowych zleceń, a te, które nie zostały zrealizowane są często zatrzymywane. Dodatkowo, starostowie prowadzący PZGiK z dnia na dzień podjęli decyzje o znacznym ograniczeniu pracy urzędów, przez co obsługa naszych prac geodezyjnych uległa znacznemu wydłużeniu, a niejednokrotnie, poprzez brak dostępu do materiałów zasobu, wykonanie pracy stanie się niemożliwe do realizacji. Okoliczności te sprawią, że faktyczny spadek przychodów będzie miał miejsce za około dwa miesiące, a nie w marcu br., gdzie rozliczane są prace zlecone na przełomie grudnia 2019 r. i stycznia 2020 r. Porównywanie zatem przychodów w marcu w stosunku do lutego w naszej branży nie jest w żaden sposób miarodajne ani też sprawiedliwe” – pisze PTG.

W związku z tym organizacja apeluje o rozważenie takich rozwiązań, które choć w części będą chroniły przed koniecznością zamknięcia działalności gospodarczej osoby związane z branżą geodezyjną.

Wniosek PTG do Prezesa Rady Ministrów

Źródło: PTG


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
- nadal na#$%!!alanka.. To jest stanowiska PTG. Stanowisko GGk tez jest znane. Podgiki pracują, weryfikują , wprowadzają . Bazy są aktualne, a kraj żyje dostatnie. Każdy patrzy z wierzchołka swojej górki. Nie ma i nie będzie w tej branży spokoju i zrozumienia potrzeb i interesów każdego kawałka tego tortu nawet w obliczy kryzysu. Jedni się boją ,że straca wpływy i władzę, drudzy mają dość wyzysku, szerkoko rozumianego. A prawda jest prosta, Geodezję tworzy administracja/służba i ona decyduje jak ma i bedzie wyglądać. Wykonawcy muszą w końcu to zrozumieć, na ten fakt nie mają wpływu. Albo się dostosowują albo zmieniają zawód. Gorzka prawda. Czy to się zmieni, może kiedyś tak. Na razie służba ma większy potencjał , jak piłka lekarska do piłeczki pinpongowej". Czy sranie na tym geoforum w obie strony ma sens... Pismo PTG jest skierowane do Premiera w związku z tarczą antykryzysową... i tyle.

Ośrodek PTG pisze nieprawdę. PODGiKi pracują. Operaty są weryfikowane. Trzeba je składać a nie marudzić i czekać na wsparcie od premiera. Przewodnicząca sprawdź zanim coś napiszesz bo wprowadzasz w błąd GGK.

popieram zdanie obserwatora PTG prezentuje typowe podejście dajcie nam wolny rynek, my wszystko sami będziemy odpowiadać za prace, OC AC itd. A jak kryzys to dopomóż premierze tysiąclecia. Coś jak firmy, które podatki odprowadzają na cyprze, a teraz straszą, że ludzi trzeba będzie zwalniać i pomóż premierze tysiąclecia. Jak mawiał Cimoszewicz, kolega Leszka z partii, trzeba się było ubezpieczyć.

geo3 to formalne stanowisko PTG w sprawie mojej wypowiedzi czy tylko twoje osobiste chamstwo prezentowane publicznie ?

Obserwator #$%!!ało cię chyba.

Zabawne jak to panowie z PTG oznajmiający wszystkim że nienawidzą komunizmu proszą rzad o wsparcie. Przecież zgodnie z waszymi przekonaniami czysty kapitalizm oznacza że wsparcia nie ma. Jakiekolwiek wsparcie czy pomoc publiczna to przecież ingerencja państwa w rynek. Sami pisaliście że chcecie żeby nikt nie ingerował między was a inwestorów, a tu nagle jęki bo inwestorów zabrakło i niech państwo pomoże jak w starym dobrym socjalizmie. Cudowny dualizm przekonań w zależności od sytuacji.

Pismo zostało wysłane przez epuap.

A jak wysłaliście to pismo ? Pocztą Polską ? To powodzenia.

SGP to urzędasy to i wszystko im pasuje. Pensje i zusy mają zapłacone.

Również brawo PTG No właśnie co z SGP ? Bankrutuje bo z uwagi na ograniczenia zgromadzeń nie ma szkoleń ? Mam nadzieję, że nie bo wielka byłaby pustka :(

link Pod podanym linkiem nie ma żadnego pisma!

Brawo PTG Brawo PTG. A nasze wspaniałe, zasłużone SGP coś robi w sprawie ? A GIG coś robi ?

Nigdy nic nie dostaliśmy od żadnego rządu to i teraz kopią nas po #$%!!ie. Ośrodki zamknięte, GGK płaszczy się przed dziadostwami powiatowymi apelując o usprawnienie pracy ośrodków a my jak zwykle pozostawieni sami sobie. Panie GGK gdzie Pan byłeś jak mówiliśmy o bajzlu w starostwach? No tak zapomniałem że lataleś Pan za nowelizacją pgik. To teraz może byś tak Pan polatał za ustawa antykryzysową i postarał się żeby o geodezji nie zapomnieli. Pewnie masz Pan to w #$%!!ie bo nie widzisz Pan w tym żadnego interesu dla siebie i swojej firmy.

13 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS