wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-03-24| GIS, Edukacja

Toruń: praca dyplomowa o wykorzystaniu geoanalityki wśród najlepszych

Przemysław Kujawa (fot.), absolwent kierunku geoinformacja środowiskowa na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, zdobył II nagrodę w 28. edycji konkursu organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Torunia (ToMiTo).


Toruń: praca dyplomowa o wykorzystaniu geoanalityki wśród najlepszych

Jury konkursu doceniło jego pracę magisterską pod tytułem „Ocena efektywności transportu miękkiego w Toruniu z wykorzystaniem geoanalityki” wykonaną w 2019 roku w Katedrze Geomatyki i Kartografii UMK w Toruniu pod kierunkiem dr. hab. Mieczysława Kunza, profesora UMK. Dotyczyła ona obserwowanego w wielu miastach problemu wyraźnego nasilania się zjawiska kongestii drogowej (jest to chroniczne zjawisko większego natężenia ruchu środków transportu od przepustowości wykorzystywanej przez nie infrastruktury), które to generuje coraz wyższe koszty wewnętrzne i zewnętrzne transportu samochodowego.

Jednym ze sposobów przeciwdziałania tym niekorzystnym trendom jest zwiększenie udziału transportu miękkiego w codziennych podróżach w tzw. podziale modalnym. Autor pracy opracował wektorowe sieci transportu pieszego i rowerowego, a następnie wykonał dla Torunia w środowisku ArcGIS (Esri) modele pieszej i rowerowej dostępności czasowej. W rezultacie pozwoliło to na ocenę efektywności tego rodzaju transportu z perspektywy kilku wybranych wariantów, a także umożliwia dalsze wykorzystanie modeli do dużo bardziej złożonych i szczegółowych analiz.

Ze względu na przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 oficjalna uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu ToMiTo została odwołana, a dyplomy zostały przekazane korespondencyjnie.

Więcej informacji o konkursie i laureatach

Źródło: UMK, AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS