wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-03-23| Geodezja

Ułatwienia w sklepie internetowym UM w Gliwicach

W internetowym sklepie geodezyjnym Urzędu Miejskiego w Gliwicach wypis z rejestru gruntów mogą teraz uzyskać również podmioty gospodarcze.


Ułatwienia w sklepie internetowym UM w Gliwicach

Aby skorzystać z tej opcji, trzeba posiadać Profil Zaufany i wykazać prawny interes dostępu do wnioskowanych danych podmiotowych.

– Sklep internetowy pozwoli przesłać każde zamówienie, a pracownicy Wydziału Geodezji i Kartografii dokonają oceny prawno-merytorycznej wniosku. W przypadku braku wykazania się prawem do dostępu do tych danych, będą kontaktować się z wnioskodawcą w celu jego uzupełnienia – mówi Grzegorz Karkowski, zastępca naczelnika Wydziału GiK UM w Gliwicach.

Szczegółowe informacje są dostępne w zakładce Geodezja i Kartografia Biuletynu Informacji Publicznej.

Po usunięciu dotychczasowych zabezpieczeń przez internetowy sklep geodezyjny wszystkie osoby fizyczne, a także przedsiębiorcy mogą przesłać wniosek obejmujący dane podmiotowe. Wcześniej w tym zakresie Sklep obsługiwał jedynie osoby fizyczne – weryfikował imię, nazwisko oraz nr PESEL, a w przypadku zarejestrowania braku zgodności, nie dopuszczał do złożenia zamówienia.

Oryginał podpisanego pełnomocnictwa (jeżeli występujemy z wnioskiem w imieniu innej osoby, będącej właścicielem działki) trzeba natomiast dostarczyć pocztą tradycyjną lub osobiście – do skrzynki podawczej, umieszczonej na zewnątrz UM przy ul. Zwycięstwa. Pełnomocnictwo można również przekazać do Urzędu mailowo (w tym przypadku musi być opatrzone elektronicznym podpisem mocodawcy) lub poprzez EPUAP. Za materiały i dane z PZGiK udostępnione przez sklep on-line można płacić przez internet.

Źródło: UM w Gliwicach


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
można ? Można ! I prosimy o więcejzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
LiDAR rzuca nowe światło na cywilizację Majów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS