wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-03-19| Geodezja, Software

Co nowego w aplikacjach Carlson SurvCE i SurvPC?

Carlson Software wydał aktualizację oprogramowania polowego SurvCE i SurvPC. W wersji 6.06 znajdziemy m.in. nowe funkcje pomiarowe i komunikacyjne czy dodatkowe podkłady mapowe.


Co nowego w aplikacjach Carlson SurvCE i SurvPC?

SurvCE dla urządzeń z systemem Windows Mobile oraz SurvPC działające na systemie Windows 10 obsługują wiele odbiorników GNSS oraz tachimetrów tradycyjnych i robotycznych różnych marek. Najnowsze wydanie rozszerza listę wspieranych urządzeń między innymi o pancerny tablet Carlson RT4.

Dla polskich użytkowników istotną informacją jest poprawienie tłumaczenia programu na rodzimy język. Wśród wielu nowych funkcji i ulepszeń znajdziemy m.in. dodatkową funkcję pomiaru punktów niedostępnych. Dla korzystających z odbiorników GNSS z wbudowanym pochyłomierzem Carlson dodał funkcję uśrednienia kilku pomiarów tego samego punktu w wychyleniu tyczki w różnych kierunkach. Zespoły terenowe mogą komunikować się między sobą i przesyłać pliki do biura dzięki ulepszonej funkcji Carlson Cloud, a osoby ceniące sobie pracę jednoosobową mogą skorzystać z modułu Hybrid+, który pozwala na pomiar hybrydowy z wykorzystaniem instrumentów różnych marek.

Ponadto SurvCE umożliwia pracę z podkładem map Google, a SurvPC oferuje dodatkowo podkłady WMS i WMTS dostępne w Geoportalu. Warto również wspomnieć o współpracy programu SurvPC z plikami Esri. Geodeci oraz specjaliści GIS, dla których liczy się wysoka dokładność danych, mogą wykonywać pomiary terenowe w oparciu o pliki MXD z pełną biblioteką kodów i atrybutów programu ArcMap. Unikają w ten sposób konwersji plików i utraty cennych informacji.

Wersje demonstracyjne obu programów są dostępne za darmo. Wszyscy zainteresowani mogą również skontaktować się z lokalnym przedstawicielem Carlson Software i przetestować urządzenia oraz oprogramowanie Carlson w terenie.

Źródło: Carlson Software Polska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS