wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-03-18| GIS, Software

Esri udostępnia oprogramowanie w związku z pandemią koronawirusa

Szef Esri Inc. Jack Dangermond zdecydował o bezpłatnym udostępnieniu oprogramowania ArcGIS Online na sześć miesięcy wszystkim organizacjom, które chcą je wykorzystać do tworzenia analiz i aplikacji mogących pomóc w ograniczaniu skutków światowej pandemii koronawirusa.


Esri udostępnia oprogramowanie w związku z pandemią koronawirusa

Jak czytamy w komunikacie Esri Polska, na specjalnie utworzonej stronie COVID-19 GIS Hub firma udostępnia gotowe do użycia dane demograficzne, o rozprzestrzenianiu się wirusa i inne pochodzące z wiarygodnych źródeł, od społeczności użytkowników oprogramowania Esri, a także od partnerów biznesowych firmy. W witrynie dostępne są także gotowe aplikacje, które mają pomóc w szybkim zrozumieniu sytuacji, a także podjęciu właściwych decyzji.

Firma zachęca do stworzenia własnej strony internetowej (aby zwizualizować i przeanalizować kryzys w kontekście populacji i zasobów danej organizacji lub społeczności) za pomocą darmowego szablonu ArcGIS Hub. Szablon zawiera materiały, przykłady i konfiguracje, które – jak przekonuje firma – stanowią „rusztowanie”, na którym można zbudować taką stronę. By aktywować COVID-19 ArcGIS Online oraz Hub Donation, wystarczy wejść na stronę https://www.esri.com/disaster i kliknąć w przycisk Request Donation (Poproś o wsparcie).

Esri Inc. podaje także pięć kroków działania, które mają pomóc w zrozumieniu potencjalnego wpływu COVID-19 na organizację lub społeczność, tj.:

1. Mapowanie przypadków. Mapy potwierdzonych przypadków wyzdrowienia oraz śmierci, by określić, gdzie występują zarażenia COVID-19.
2. Mapowanie rozprzestrzeniania. Mapy śledzące rozwój w czasie mogą pokazać, jak wirus rozprzestrzenia się i gdzie należy uruchomić działania interwencyjne.
3. Mapowanie zagrożonych grup. COVID-19 na różne grupy demograficzne wpływa w różny sposób. Szczególnie narażone są osoby starsze oraz cierpiące na choroby przewlekłe. Mapowanie z uwzględnieniem czynników np. demograficznych pomaga w monitorowaniu najbardziej zagrożonych grup.
4. Mapowanie zdolności reagowania. Mapowanie obiektów, pracowników lub mieszkańców, zasoby medyczne, sprzęt, dobra i usługi, by zrozumieć i odpowiadać na bieżące i potencjalne konsekwencje COVID-19.
5. Komunikacja za pomocą map. Używanie interaktywnych map i aplikacji (np. StoryMaps), aby szybko przedstawiać bieżącą sytuację.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS