wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-03-18| GIS, Mapy

Również Microsoft publikuje mapę koronawirusa

Rozwijana przez Microsoft usługa Bing Maps została właśnie rozbudowana o internetową mapę świata prezentującą aktualny stan zakażeń koronawirusem (bing.com/covid).


Również Microsoft publikuje mapę koronawirusa

Jak na bieżąco relacjonujemy na Geoforum.pl, w ostatnich tygodniach opublikowano już sporo podobnych serwisów prezentujących dane o zakażeniach zarówno dla całego świata, jak i Polski (ich listę prezentujemy poniżej). Co wyróżnia opracowanie Microsoftu? Wartym uwagi elementem są wiadomości dotyczące koronawirusa z poszczególnych krajów. Klikając na diagram danego państwa, wyświetlą nam się najnowsze doniesienia na temat epidemii pochodzące z różnych serwisów informacyjnych – są to zarówno artykuły, jak i relacje wideo.

Prezentowane w tym serwisie dane o zachorowaniach w poszczególnych krajach pochodzą z:

 • Światowej Organizacji Zdrowia (WHO),
 • amerykańskich centrów CDC (Centers for Disease Control and Prevention),
 • Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC),
 • Wikipedii.

Mapy koronawirusa – świat

Mapy koronawirusa – Polska

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Raczej dla np. koronawirusa użyją się sieci neuronowych i data miningu w celu wykrycia powiązań na dużej ilości danych o populacji. Zrobili to już bardzo skutecznie Chińczycy bo mieli dużo danych i systemy do tego. Ale raczej tego nie zobaczysz na poziomie ogólnodostępnym i raczej na takim poziomie kontroli społeczeństwa nie mamy w Europie więc i narzędzi pewnie brak albo są pilnie strzeżone. W Chinach do dziś masz znaczniki czy wyjeżdżałeś i na podstawie tego wpuszczają do sklepu, metra i restauracji a od lat żeby kupić bilet na pociąg musisz pokazać dowód.
odpowiedz zgłoś
nukemap ~agon zgadza się nawet ostatnio po niej klikałem.... pytanie czy takie mapy będą również tak ochoczo tworzone gdyby odpukać do czegoś doszło..
odpowiedz zgłoś
Mapa przybliżonych skutków eksplozji taktycznej i strategicznej broni jądrowej https://nuclearsecrecy.com/nukemap/ To istnieje od lat.
 1 
odpowiedz zgłoś
corona GIS corona GIS COVID-19 koniem pociągowym światowych mediów i światowego GISu :) a potem jak się porówna to na każdej mapie inne liczny :) ciekawe czy jak wybuchnie III wojna światowa z masowym użyciem broni ABC czy też każdy (niezależnie od wojska) będzie tworzyć tematyczne mapy i bazy GIS :) np. mapa eksplozji taktycznej broni jądrowej itp. :)
 1 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS