wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-03-18| Geodezja, GIS

Komunikacja EGiB-PESEL w ponad 310 powiatach

Już ponad 310 powiatów komunikuje się z rejestrem PESEL z wykorzystaniem szyny usług ZSIN.


Komunikacja EGiB-PESEL w ponad 310 powiatach <br />
Powiaty korzystające z usługi
Powiaty korzystające z usługi
Komunikacja EGiB-PESEL w ponad 310 powiatach <br />
Statystyka wykorzystania usługi w przodujących powiatach
Statystyka wykorzystania usługi w przodujących powiatach
Rozwiązanie to udostępniono twórcom systemów do prowadzenia EGiB pod koniec października ubiegłego roku. Jak wynika ze statystyk GUGiK, jednostkami, które najczęściej wykorzystują udostępnioną komunikację są powiaty: warszawski-zachodni, górowski oraz tatrzański. Na wykresie udostępnionym przez GUGiK przedstawiono statystykę wykorzystania usługi w 10 przodujących jednostkach. Systematycznie rośnie również liczba zapytań kierowanych do rejestru PESEL. Od początku marca średnia dzienna ich liczba wynosi ponad 4700. Z usługi skorzystano już łącznie ponad 124 tys. razy.

Jak informuje GUGiK, do dziś funkcja ta została wdrożona w systemach rozwijanych przez siedem firm: Geo-System, Geobid, Geomatyka-Kraków, Comarch, Systherm-Info, Sygnity i Geobaza. Niestety, jeszcze 2 firmy (Intergraph i Esri Polska) nie dostosowały w pełni swojego oprogramowania do udostępnionej 25 października 2019 r. komunikacji z PESEL, przez co użytkownicy ich systemów nie mogą korzystać z tej przydatnej funkcjonalności.

Przypomnijmy, że na bazie szyny usług ZSIN Główny Urząd Geodezji i Kartografii przygotował narzędzia również do komunikacji z rejestrami Elektronicznej Księgi Wieczystej oraz REGON.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
agon może rzeczywiście nie opowiadaj, twoje prywatne problemy są poza geodezją i mnie osobiście nie interesują :/
 1 
odpowiedz zgłoś
:):):) Miało być przodowników. Widać w słowniku smartfona nie ma takiego słowa bo podpowiada co innego.Znak czasu. Nie potrzeba nam przodowników pracy.
 1 
odpowiedz zgłoś
:):):) Nie chodzi o dostęp do Pesel, Regon, KW i innych rejestrów. Chodzi o zachwyt w publikacji słupków. Dostęp dla uprawnionych podmiotów powinien być normą i publikacja kto i ile wykorzystuje w postaci słupków przypomina mi czasy "przeciwników pracy" i z tego się śmieję.
 1 
odpowiedz zgłoś
Wiesz tak się zastanawiam czy jak wystąpię do tego GUGiKu żeby pokazał mi kto miał dostęp do moich danych z rejestru PESEL to mi pokaże ? Nie mam przyjemności w ssaniu palców słyszałem natomiast że niektórzy to i owszem. Chcesz tu o tym porozmawiać ?
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
agon a gdzie masz napisane, że bez kontroli? Posiadasz wiedzę w tym zakresie? Czy wysysasz z palca?
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Michał dla mnie też to hit tyle że bezmyślności skoro możesz sobie bez kontroli grzebać w rejestrze PESEL.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Przodownik jak już zdejmiesz kalosze, umyjesz buzię i ręce i zajmiesz się sprawami egib to ci rura zmięknie. Dla mnie dostęp do pesel to jest największy hit 2019, reszta przy to to drobnica. jako osoba, która nie musi wyszukiwać dziesiątek dziwnych ludzi na podstawie archiwalnych dokumentów po prostu tego nie ogarniasz. Ale to nie znaczy, że problemu nie ma.
 2 
 1 
odpowiedz zgłoś
Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej. "Od maja ubiegłego roku pracuję jako rębacz na kopalni"Jadwiga" w Zabrzu. W lutym br. Wykonałem normę 240%, wyrąbując 72,5 m chodnika. W kwietniu wykonałem 293%, wyrąbując 85 m chodnika. W maju dałem 270%, wyrąbując 78 m chodnika" napisał 24 lipca 1947 r. Wincenty Pstrowski do innych stachanowców PRL-u. Po czym umarł 18 kwietnia 1948 r. BUDUJCIE DALEJ SŁUPKI AKTYWNOŚCI, POPARCIA CZY JAK JE TAM ZWAŁ. Lista odwiedzin geoportalu, ankiety, najlepszy Podgik , pobranie Pesel , nr Kw i inne faherwerki. Czyżby w GUGiK-u zostało się zwolennicy socjalistycznego współzawodnictwa?
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
8 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS