wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-03-17| GNSS, Geodezja

RtkNet również na północy Polski

Sieć referencyjna Rtk-Net utrzymywana przez firmę Art-Geo (dystrybutora sprzętu pomiarowego marki Ruide) rozrosła się o pierwszą stację w północnej części kraju.


RtkNet również na północy Polski <br />
Stacja w Białymstoku
Stacja w Białymstoku
RtkNet również na północy Polski <br />
Dotychczasowy zasięg RtkNet
Dotychczasowy zasięg RtkNet

Dotychczas rozwiązanie to składało się z 19 stacji zlokalizowanych w południowej i środkowej części kraju (patrz mapa poniżej). Ostatnio kolejny jej element wybudowano w Białymstoku – podobnie jak pozostałe instalacje korzysta ona z czterosystemowego odbiornika referencyjnego marki Ruide. Jak informuje firma Art-Geo, nowa stacja już odbiera sygnały i rejestruje obserwacje, a wkrótce rozpocznie nadawanie czterosystemowych korekt.

W planach firmy Art-Geo są kolejne stacje RtkNet.

Zestawienie krajowych sieci stacji referencyjnych

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
RtkNet również na północy Polski Po co komu stacje nie włączone do zasobu GiK? Chyba tylko do celów testowych...Co potencjalny użytkownik tej sieci ma wpisywać w sprawozdaniu, że korzystał z ASG lub innego operatora?
 6 
odpowiedz zgłoś
Pozno Dobre pare lat za pozno
 3 
odpowiedz zgłoś
_ Z tego co wiem dostępna tylko dla klientów Art-Geo...
 3 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja Uzupełniającej Mapy Polski
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS