Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-03-16| Teledetekcja, Imprezy

Zaproszenie na XXII sympozjum PTFiT

Pod hasem „Fotogrametria – Teledetekcja – Geoinformacja: stan aktualny i tendencje rozwoju” w dniach 28-30 września w Olsztynie odbędzie się XXII Ogólnopolskie Seminarium Polskiego Towarzystwa Fotogrametrii i Teledetekcji.


Zaproszenie na XXII sympozjum PTFiT
Wydarzenie będzie miało charakter konferencji naukowej i umożliwi prezentację najnowszych osiągnięć badawczych oraz doświadczeń związanych z wdrażaniem nowoczesnych metod i technologii fotogrametrycznych, teledetekcyjnych oraz geoinformacyjnych. Tematyka sympozjum obejmuje pozyskiwanie danych 2D oraz 3D z różnych sensorów i pułapów rejestracji, integrację danych wieloźródłowych, metody przetwarzania, modelowania, analizy danych oraz ich praktyczne aplikacje.

Zaplanowane są wystąpienia uznanych naukowców z zagranicy, sprawozdanie z działalności w latach 2016-2020 Komisji Technicznych Międzynarodowego Towarzystwa Fotogrametrii i Teledetekcji (ISPRS) oraz osiągnięć prezentowanych podczas XXIV Kongresu ISPRS w Nicei (14-20.06.2020 r.) Przewidziane są również wystąpienia i komunikaty dotyczące realizacji projektów badawczych oraz prezentacje firm produkcyjnych.

Proponowany zakres tematyki sympozjum:
• Sensory – kalibracja, integracja, walidacja.
• Przetwarzanie danych fotogrametrycznych.
• Przetwarzanie danych z lotniczego i naziemnego skaningu laserowego.
• Zastosowanie platform UAV (BSP) w pozyskiwaniu geoinformacji.
• Integracja, modelowanie i wizualizacja geodanych.
• Modelowanie i rekonstrukcje 3D.
• Fotogrametryczne aplikacje typu AR, VR, MR.
• Zdalne metody pomiarowe w zastosowaniach inżynierskich.
• Zastosowania obrazów satelitarnych o wysokiej rozdzielczości.
• Teledetekcja hiperspektralna.
• Interferometria satelitarna.
• Integracja danych GNSS i InSAR.
• Monitoring rolnictwa i ekosystemów przyrodniczych.
• Nowatorskie zastosowania produkcyjne technologii fotogrametrycznych i teledetekcyjnych.
• Edukacja w zakresie fotogrametrii i teledetekcji w Polsce.

Oprócz sesji obejmującej referaty zaproszonych gości przewidziane są sesje w języku angielskim, prezentujące najważniejsze osiągnięcia polskiej fotogrametrii i teledetekcji. Podział na sesje tematyczne zostanie dokonany po otrzymaniu wszystkich zgłoszonych prac.

Organizatorami wydarzenia są: Polskie Towarzystwo Fotogrametrii i Teledetekcji Komitet Geodezji PAN Zarząd Główny Stowarzyszenia Geodetów Polskich oraz Katedra Geodezji Wydziału Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Szczegóły

Źródło: Organizatorzy


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS