wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-03-13| GIS, Mapy

Na Geoportalu uruchomiono warstwę Koronawirus [aktualizacja]

W serwisie Geoportal.gov.pl dodano grupę warstw „Koronawirus”. Główny Urząd Geodezji i Kartografii planuje tu na bieżąco publikować informacje przydatne w walce z chorobą COVID-19.


Na Geoportalu uruchomiono warstwę Koronawirus [aktualizacja] <br />
Szpitale zakaźne
Szpitale zakaźne
Na Geoportalu uruchomiono warstwę Koronawirus [aktualizacja] <br />
Zachorowania wg powiatów
Zachorowania wg powiatów

W pierwszej kolejności opublikowano tu warstwy prezentujące lokalizację szpitali zakaźnych:

 • istniejące szpitale zakaźne,
 • szpitale z oddziałami zakaźnymi,
 • szpitale planowane do przekształcenia w szpitale zakaźne.

Po kliknięciu ikony obiektu wyświetlane są jego podstawowe dane, które będą sukcesywnie uzupełniane o nowe przydatne informacje. Publikowane dane pochodzą z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

Aktualizacja z 16 marca: Grupę warstw wzbogacono również o dane dotyczące zachorowań. W pierwszej kolejności są one prezentowane wg województw, ale po uruchomienio dodatkowej warstwy można je przeglądać również wg powiatów (fot. obok). Dane są aktualizowane co godzinę na podstawie informacji Ministerstwa Zdrowia.

Nie tylko Geoportal. Zestawienie internetowych map koronawirusa

Przypomnijmy, że własne mapy dotyczące koronawirusa (prezentujące m.in. lokalizacje stwierdzonych infekcji) udostępniły również:

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
komentatorze weryfikatorze żałosny jesteś
 4 
odpowiedz zgłoś
Czy aby... Czy bay ta mapa została pozytywnie zweryfikowana i przyjęta do zasobu? Co jeżeli nie to mam wątpliwości co do jej rzetelnosci.
 5 
 3 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS