wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-03-11| Geodezja, Prawo

Konfederacja Lewiatan: biznes chce cyfryzacji procesu inwestycyjnego

Zrzeszająca ponad 4 tys. krajowych firm Konfederacja Lewiatan apeluje do rządu o stopniową cyfryzację procesu inwestycyjnego, w tym geodezji.


Konfederacja Lewiatan: biznes chce cyfryzacji procesu inwestycyjnego

Ministerstwo Cyfryzacji sfinalizowało niedawno prekonsultacje w sprawie przeglądu aktów prawnych pod kątem procedur cyfrowych i usług oraz wprowadzenia dalszych ułatwień i zmniejszenia obciążeń prawnych. Na jej potrzeby Lewiatan przygotował stanowisko dotyczące cyfryzacji procesu inwestycyjnego. Podkreśla w nim, że w budownictwie formalna strona procesu inwestycyjnego ma dziś twarz analogową, czego szczególnym wyrazem jest obowiązek przedkładania czterech papierowych egzemplarzy projektu budowlanego do wniosku o pozwolenie na budowę. Konfederacja postuluje zatem, aby ten stan rzeczy zmienić, poprzez stopniową cyfryzację procesu inwestycyjnego.

– Proponujemy, aby w ramach planowanych działań dotyczących cyfryzacji usług wziąć pod uwagę proces inwestycyjny, uwzględniając w tym geodezję i kartografię, planowanie miejscowe oraz procedury prawa budowlanego – mówi dr Aleksandra Musielak, ekspertka Konfederacji Lewiatan. Cyfryzacja powinna także objąć inne akty prawne, tj. Prawo wodne, ustawę o drogach publicznych, ustawę o ochronie zabytków, Prawo ochrony środowiska, ustawę o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, itp.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do geodeta_ze_starostwa kiedyś Henry Ford rzekł "Gdybym spytał ludzi, czego chcą usłyszałbym, że chcą szybszych koni" - tyle w temacie twojej ankiety "czy chcecie?". Sam zadbałeś o to, żeby nic nie robić.
odpowiedz zgłoś
@rozmarzony Temat oprogramowania jest akurat u nas zbędny bo program dla wykonawców dla 99% prac w powiecie jest za darmo. Dodatkowo nie ma problemu z eksportem i importem GMLa tak więc nawet nie muszą tego programu kupować i wystarczy Wykonawcom posiadanie C-Geo. Ot taka prawda :) miłego tworzenia Roboczej Bazy Danych :) pozdrawiam
 1 
odpowiedz zgłoś
geodeto ze starostwa a zrobiliście kiedykolwiek taką ankietę wśród gedoetów wykonwaców? Wybraliście wspólnie z nimi, po wnikliwej analizie funkcjonalności dla tej N A S Z E J branży, N A S Z E G G O wspólnego dobra, jakiego będziecie używać W S P Ó L N I E oprogramowania, bracia nasi , druhowie w zawodzie, sprawiedliwi ponad podziałami? Ech, wracam do poprawiania beznadziejnych baz w beznadziejnym programie, który musiałem kupić. Muszę to zrobić na jutro przez noc, bo mimo tego super oprogramowania panie z ośrodka nie będą chciały ani mogły pracować zdalnie w domach nad wprowadzaniem zmian, online się nie da, a od poniedziałku wszystkie pewnie będą na urlopach, jak szkoły zamkną.
odpowiedz zgłoś
... A gdy była u nas robiona ankieta na temat czy projektanci i gestorzy zechcą przejść na elektroniczne narady koordynacyjne i na internetowe składanie wniosków to prawie nikt nie był zainteresowany a niestety bez wszystkich chętnych przejście na ten rodzaj jest bez szans i bez sensu.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS