wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-03-11| GIS

Geoportal: dane GDDKiA, aktualizacja BDOT10k, lepszy dostęp do metadanych

W ostatnich dniach w rządowym serwisie Geoportal.gov.pl zaszło sporo zmian: zaktualizowano narzędzie do przechowywania oraz wyszukiwania metadanych, dodano warstwę z danymi GDDKiA, a dla wybranych powiatów wgrano nowe zbiory BDOT10k.


Geoportal: dane GDDKiA, aktualizacja BDOT10k, lepszy dostęp do metadanych <br />
Wyszukiwanie metadanych
Wyszukiwanie metadanych
Geoportal: dane GDDKiA, aktualizacja BDOT10k, lepszy dostęp do metadanych <br />
Warstwa z danymi GDDKiA
Warstwa z danymi GDDKiA
Geoportal: dane GDDKiA, aktualizacja BDOT10k, lepszy dostęp do metadanych <br />
Zasięg aktualizacji BDOT10k
Zasięg aktualizacji BDOT10k

Metadane

Obecnie metadane ze wszystkich zarejestrowanych w GUGiK serwerów katalogowych są codziennie automatycznie pobierane na serwer Urzędu i z niego udostępniane. Z tego też względu wyszukiwanie metadanych w serwisie Geoportal.gov.pl odbywa się już tylko na podstawie zasobów tego serwera, bez potrzeby stosowania tzw. wyszukiwania rozproszonego, a to znacznie przyspiesza proces wyszukiwania.

Dane GDDKiA

Nowością jest także grupa warstw „Sieć drogowa”, gdzie znajdziemy dane o drogach będących w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Podzielono jej na kategorie: autostrady, drogi ekspresowe, drogi główne, drogi główne ruchu przyspieszonego oraz punkty. Grupa ta jest domyślnie wyłączona – aby ją włączyć, należy w drzewku warstw rozwinąć grupę „Dane innych instytucji” a następnie podgrupę „Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad”.

Aktualizacja BDOT10k

W usługach sieciowych GUGiK oraz Geoportalu udostępniono zaktualizowane zbiory bazy danych obiektów topograficznych (BDOT10k) dla 9 powiatów:

 • województwo mazowieckie – powiat wyszkowski;
 • województwo łódzkie – powiat tomaszowski, opoczyński;
 • województwo śląskie – powiat bielski, cieszyński, żywiecki, Bielsko-Biała;
 • województwo zachodniopomorskie – powiat pyrzycki, myśliborski.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS