wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-03-11| GIS, Mapy

Niemcy kartują wędrówkę koronawirusa

W ostatnich tygodniach w internecie pojawiło się wiele map prezentujących aktualny zasięg epidemii koronawirusa COVID-19. Jedną z najciekawszych opracowała redakcja niemieckiego portalu Geomarketing.de.


Niemcy kartują wędrówkę koronawirusa
Niemcy kartują wędrówkę koronawirusa

Głównym wyróżnikiem tego opracowania jest warstwa, która prezentuje, skąd pochodzą poszczególne ogniska tej choroby stwierdzone dotychczas w Niemczech. Z mapy jasno wynika, że wirus zawędrował do naszych zachodnich sąsiadów głównie z Włoch, a rzadziej z Chin, Iranu czy Hiszpanii. Można na niej także prześledzić, jak wirus rozprzestrzenia się po samych Niemczech, tj. głównie z terytorium Nadrenii-Północnej Westfalii, gdzie dotychczas stwierdzono najwięcej przypadków infekcji. Dane te są prezentowane w podziale na powiaty.

Na innych warstwach możemy także zobaczyć liczbę stwierdzonych zakażeń w przeliczeniu na ludność poszczególnych krajów związkowych. Koncentrację infekcji zaprezentowano również w formie tzw. mapy cieplnej. Jeszcze inna warstwa prezentuje lokalizacje imprez masowych odwołanych z powodu koronawirusa.

Zobacz mapę

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
. Jeśli Polacy zrobią podobną mapę to wyniknie z niej, że epidemia przyszła do nas nie z Chin, a z Niemiec

Najciekawsze to było na Flightradar24 gdzie można było zobaczyć ile samolotów w styczniu i lutym zasuwało do Europy z Chin, i jak to korespondował z oficjalnymi wypowiedziami o braku lotów.

2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS