wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-03-10| GIS, Przetargi

Rusza budowa wielkopolskiego SIP-u

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego podpisał umowę o wartości blisko 20 mln zł na dostawę, konfigurację i wdrożenie oprogramowania na potrzeby regionalnego systemu informacji przestrzennej.


Rusza budowa wielkopolskiego SIP-u <br />
fot. Wikipedia
fot. Wikipedia
Rusza budowa wielkopolskiego SIP-u <br />
fot. SOPZ
fot. SOPZ

Zamówienie podzielono na dwie części. Do obowiązków wykonawcy pierwszej części będzie należało m.in. wykonanie: wojewódzkiego geoportalu (zarówno ogólnodostępnego, jak i wewnętrznego), mobilnej aplikacji mapowej, dedykowanego API, aplikacji WODGiK (do udostępniania danych przestrzennych z wojewódzkiego zasobu) czy systemu do zarządzania PZGiK (w tym bazą danych obiektów topograficznych). Regionalny serwis mapowy ma oferować np. moduły turystyczny i statystyczny, umożliwiać tworzenie własnych kompozycji mapowych, przeglądanie danych w 3D czy przeprowadzanie konsultacji społecznych – czytamy w dokumentacji przetargu. Dostarczone rozwiązania ma cechować neutralność technologiczna oraz swobodny, otwarty dostęp dla wszystkich użytkowników.

W tej części wystartowało czterech oferentów. Za najkorzystniejszą zamawiający uznał propozycję najtańszą, którą przedstawiło konsorcjum firm Comp SA z Warszawy oraz GISPartner z Wrocławia. Wartość podpisanej z nim umowy opiewa na 19,9 mln zł, czyli o ponad 5,5 mln zł mniej, niż gotowy był wyłożyć zamawiający. Prace mają zostać zrealizowane w ciągu 22 miesięcy, przy czym na udostępnienie wojewódzkiego geoportalu nie będzie trzeba czekać aż tak długo. Harmonogram realizacji zamówienia przewiduje, że powinien on zostać przygotowany w ciągu pół roku od podpisania umowy.

W postępowaniu wystartowali ponadto:

 • Integrated Solutions z Warszawy (wartość oferty 25,6 mln zł),
 • Intergraph Polska z Warszawy (29,7 mln zł),
 • konsorcjum krakowskich firm Comarch Polska i Comarch SA (31,2 mln zł).

Z kolei przedmiotem części II była dostawa sprzętu informatycznego wraz z oprogramowaniem standardowym i systemowym. Z powodu zbyt drogich ofert zamawiający zdecydował się unieważnić to postępowanie.

Dodajmy, że przetarg na te prace ogłoszono jeszcze w lipcu ubiegłego roku, a otwarcie ofert miało nastąpić miesiąc później. Z powodu odwołań potencjalnych wykonawców termin ten przesunięto ostatecznie na koniec października.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS