wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-03-09| GIS, Mapy

Powstanie solarna mapa Poznania

Dzięki współpracy Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania, Politechniki Poznańskiej i Zarządu Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ, mieszkańcy stolicy Wielkopolski będą mogli w łatwy sposób zaplanować budowę instalacji fotowoltaicznych na swoich nieruchomościach. Podpisane w piątek (6 marca) porozumienie jest początkiem wspólnych działań, których rezultatem końcowym będzie solarna mapa Poznania.


Powstanie solarna mapa Poznania

Na udostępnionej przez GEOPOZ mapie 3D powstanie interaktywna aplikacja do oceny potencjału solarnego, opracowana przez specjalistów z Politechniki Poznańskiej. Narzędzie to zostanie udostępnione na portalu SIP Miasta dla wszystkich zainteresowanych. Dzięki tej aplikacji każdy mieszkaniec Poznania będzie mógł określić potencjał swojego budynku w zakresie możliwości produkcji energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej.

Porozumienie to jest kontynuacją podpisanej w 2019 r. przez zastępcę prezydenta Poznania Bartosza Gussa i rektora Politechniki Poznańskiej prof. Tomasza Łodygowskiego umowy o współpracy w zakresie realizacji szeroko pojętej strategii energetycznej Poznania, uwzględniającej ciągłą poprawę efektywności energetycznej.

Solarna mapa pozwoli również na oszacowanie ilości energii możliwej do wytworzenia w przypadku zabudowy dachów budynków użyteczności publicznej instalacjami słonecznymi. Nadzór merytoryczny ze strony miasta nad realizacją zadań sprawować będzie Oddział Miejskiego Energetyka, odpowiedzialny za kreowanie polityki energetycznej Poznania.

Źródło: UM Poznania


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS