wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-03-04| Przetargi

Podpisywanie umów na modernizację łomżyńskiego zasobu idzie opornie

Związek Powiatów Województwa Podlaskiego podpisał 3 umowy na utworzenie baz danych obiektów topograficznych BDOT500 i geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu GESUT oraz zaledwie 1 na modernizację ewidencji gruntów i budynków w powiecie łomżyńskim. Przetarg udało się zatem rozstrzygnąć dla zaledwie 4 z 11 części, na które go rozpisano.


Podpisywanie umów na modernizację łomżyńskiego zasobu idzie opornie
Było to już drugie podejście do zamówienia na te prace. W przypadku poprzedniego postępowania (ogłoszenie z sierpnia 2018 r.) spośród 15 części udało się rozstrzygnąć tylko cztery – pozostałe unieważniono przede wszystkim z powodu braku chętnych.

Obecne postępowanie przetargowe rozpoczęte w lipcu 2019 r. składało się z 11 nierozstrzygniętych wcześniej części. Dotyczą one modernizacji ewidencji gruntów i budynków w jednostkach: Jedwabne, Nowogród, Piątnica, Wizna oraz Zbójna, a także założenia baz BDOT500 i GESUT w jednostkach: Nowogród, Piątnica, Śniadowo, Jedwabne, Wizna oraz Łomża.

Tym razem ofert nie brakowało. Dla części 1-5, czyli związanych z modernizacją, było ich wprawdzie niewiele (1 lub 2), ale sporo ich było dla części dotyczących baz BDOT i GESUT (od 3 do nawet 6). Ostatecznie dla części 2-7 oraz 10 postępowanie unieważniono z uwagi na zbyt drogie oferty, przewyższające zaplanowany budżet zamawiającego. Umowy udało się podpisać jedynie dla czterech części, które zrealizują:
1. Jedwabne – Geodeci 2 Andrzejewski i Samborski s.c. z Łomży za 586,2 tys. zł (budżet 587,9 tys. zł);
8. Śniadowo – Przedsiębiorstwo Geodezyjne Damian Getek z Łomży za 165,4 tys. zł (146,3 tys. zł);
9. Jedwabne – e-Geodezja Samborski Krzysztof z Łomży za 23,8 tys. zł (24,7 tys. zł);
11. Łomża – Geokart-International z Rzeszowa za 196,6 tys. zł (193,6 tys. zł).

Prace modernizacyjne mają zostać wykonane do końca 2021 roku, a bazy powinny być gotowe do lipca 2020 roku.

Zamówienie jest częścią projektu ZPWP „Udostępnianie zasobów publicznych rejestrów geodezyjnych – modernizacja ewidencji gruntów i budynków”, który zyskał blisko 58 mln zł dofinansowania z RPO Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS