wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-03-03| Geodezja, Prawo

Przegląd lokalnej prasy: kreska na mapie przeszkodą w budowie

Od 35 lat pewien mieszkaniec Katowic walczy o możliwość wybudowania domu na swojej działce. Ostatnio problemem okazałą się… kreska na mapie – informuje katowickie wydanie „Gazety Wyborczej”.


Przegląd lokalnej prasy: kreska na mapie przeszkodą w budowie

Jak czytamy w artykule, przez większość tego okresu główną przeszkodą były ułożone pod działką przewody z gazem i wodą oraz kopalniane kable. Wieloletnia batalia wykazała, że kable do kopalni puszczono bezprawnie, a wodociąg jest samowolą. Pierwsze usunięto, zaś rurę z wodą przesunięto, tak by nie kolidowała z budową. Zgodnie z prawem zbudowano jedynie gazociąg, ale i tu udało się doprowadzić do przesunięcia instalacji.

Niestety, mimo tych sukcesów start budowy domu wciąż nie jest możliwy. Przystępując do opracowania mapy do celów projektowych, okazało się bowiem, że na materiałach z miejskiego zasobu wciąż widnieją usunięte kopalniane kable, a to uniemożliwia rozpoczęcie inwestycji. Miasto rozkłada ręce, twierdząc, że aktualizacja leży w gestii gestora. Początkowo magistrat słał w tej sprawie pisma do Polskiej Grupy Górniczej, później okazało się, że właściwym adresatem jest jednak Spółka Restrukturyzacji Kopalń – w rozmowie z gazetą jej przedstawiciel zapewnia, że zapozna się ze sprawą. Właściciel nieruchomości traci jednak nadzieję, że sprawa znajdzie swój szczęśliwy finał.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
komunistyczni ambasadorzy z SGP Dobrze, że mamy takiego guru geodezyjnego bez uprawnień jak pan GGK - nareszcie będzie lepiej!
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
oo tak! ma szczęście facet :) nowelizacja PGiK spadła mu z nieba! to już koniec jego problemów! :)
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
Po nowelizacji PGIK termin realizacji inwestycji ma się skrócić do 18 dni, więc może warto było czekać te 35 lat??
 1 
 7 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS