Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-02-28| Mapy

Powiat jeleniogórski zmieni nazwę?

Wczoraj (27 lutego) radni powiatu jeleniogórskiego zdecydowali, by wystąpić do ministra spraw wewnętrznych i administracji z wnioskiem o zmianę nazwy powiatu.


Powiat jeleniogórski zmieni nazwę?

W podjętej właśnie uchwale proponowana nowa nazwa to powiat karkonoski. Jak tłumaczą radni, zmiana podyktowana względami promocyjnymi i identyfikacyjnymi. Chodzi m.in. o to, by samorząd ten był kojarzony z Karkonoszami, a więc największą atrakcją turystyczną regionu, a jednocześnie nie był mylony z miastem na prawach powiatu Jelenia Góra oraz powiatem zielonogórskim. Władzie powiatu zapewniają jednocześnie, że zmiana nie powinna być uciążliwa dla mieszkańców, bo nie będzie wymuszała wymiany dokumentów – prawa jazdy czy dowodu osobistego.

Przyjęcie tej uchwały było poprzedzone konsultacjami publicznymi w regionie. Spośród 9 miejscowych gmin 5 poparło zmianę nazwy, 2 były przeciwne, a 2 nie zajęły stanowiska.

Wniosek rady powiatu zostanie teraz przekazany MSWiA za pośrednictwem wojewody dolnośląskiego.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS