Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-02-28| Geodezja, GIS

W geoportalach Geobidu otworzysz plik DXF

Serwisy mapowe działające w technologii firmy Geobid wzbogacono o kilka nowych funkcji, w tym o możliwość ładowania plików w formacie DXF. Opcja ta dostępna jest zarówno w trybie publicznym, jak i niepublicznym.


W geoportalach Geobidu otworzysz plik DXF <br />
Wizualizacja pliku DXF
Wizualizacja pliku DXF
W geoportalach Geobidu otworzysz plik DXF <br />
Wyszukiwanie adresów
Wyszukiwanie adresów
W geoportalach Geobidu otworzysz plik DXF <br />
Tworzenie markera z wykazu współrzędnych
Tworzenie markera z wykazu współrzędnych

Geoportale pozwalają też na doczytywanie kolejnych DXF-ów (a więc równoczesną wizualizację wielu plików), zmianę widoczności poszczególnych warstw oraz wymuszenie jednolitego koloru dla odczytanych danych, np. w celu łatwiejszego porównania z treścią prezentowaną w serwisie mapowym. Jak wyjaśnia Geobid, funkcja ta będzie szczególnie użyteczna przy koordynacji usytuowania sieci uzbrojenia. Dzięki niej projektanci mogą zwizualizować swój projekt przed przesłaniem go na naradę. Uzgadniający projekt mają możliwość jego wizualizacji i weryfikacji z okna ZUD jednym przyciskiem, bez konieczności zapisywania pliku DXF i jego importu.

To nie koniec nowości w geoportalach Geobidu. W tych serwisach, gdzie nie udostępniono dotychczas wyszukiwania danych z programu ADRES, będzie dostępna usługa lokalizacji GUGiK. By z niej skorzystać, wystarczy wpisać nazwę miejscowości, ulicę i numer domu albo miejscowość i numer domu, gdy w miejscowości brak ulic. Wyszukany adres lub adresy będą prezentowane przy użyciu wybranej sygnatury.

W ostatnim czasie Geobid rozbudował także funkcję markera, która służy do pomiaru długości i powierzchni oraz do zaznaczania obszarów przy różnego rodzaju wnioskach. Obecnie pozwala ona na:

  • wprowadzanie kolejnych punktów,
  • usuwanie wskazanych punktów,
  • modyfikację pozycji węzła,
  • dodanie nowego węzła,
  • wyznaczanie bufora wokół markera,
  • import z pliku tekstowego,
  • import z okna edycyjnego,
  • zapis do pliku tekstowego,
  • kasowanie markera,
  • cofanie ostatnich operacji.

Kolejną nowością jest funkcja importu z okna tekstowego, do którego można przekleić współrzędne z licencji lub dokumentu obliczenia opłaty, by dokonać wizualizacji obszaru. Format wykazu współrzędnych (separatory między liczbami) może być dowolny. Punkty muszą być natomiast określone w układzie współrzędnych zgodnym z geoportalem.

Lista geoportali działających w technologii firmy Geobid dostępna jest na stronie firmy.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS