wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-02-28| Geodezja, Prawo, Imprezy

Zapowiedź seminarium SGP w Falentach

W dniach 6-8 maja w Falentach pod Warszawą odbędzie się seminarium Stowarzyszenia Geodetów Polskich z cyklu „Problematyka stosowania przepisów prawa w dziedzinie geodezji i kartografii”.


Zapowiedź seminarium SGP w Falentach

W programie wydarzenia przewidziano 8 bloków tematycznych:
• Nowelizacja przepisów – Prawo geodezyjne i kartograficzne.
• Panel dyskusyjny pod hasłem „Zmiany w ustawie Prawo geodezyjne i kartograficzne – wynikające z nich udogodnienia i zagrożenia”.
• Granice działek ewidencyjnych i ich relacje z granicami nieruchomoś­ci oraz użytki.
• Czynność materialno-techniczna a postępowanie administracyjne w ewidencji gruntów i budynków.
• Orzecznictwo sądowe i nadzorcze w sprawach dotyczących geodezji i kartografii.
• Informatyzacja usług administracji publicznej.
• Nowoczesne techniki pomiarowe a państwowy zasób geodezyjny i kartograficzny.
• Zagadnienia geodezyjne właściwe dla Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi: ochrona gruntów rolnych, scalanie.

Komunikat 1. Szczegółowy program zostanie podany w drugim komunikacie. Jak zapowiadają organizatorzy, wykładowcami będą eksperci i prelegenci zajmujący się na bieżąco stosowaniem aktualnych przepisów w geodezji i kartografii. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do końca kwietnia. Do 17 kwietnia koszt udziału wynosi 970 zł, a po tym terminie o 150 zł więcej (dla członków SGP przewidziane są rabaty).

Organizatorami wydarzenia są: Główna Komisja Kształcenia Zawodowego SGP oraz Zarząd Oddziału SGP w Warszawie. Seminarium odbędzie się pod honorowym patronatem głównego geodety kraju. Patronatem medialnym objęła je redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

Informacje o innych nadchodzących konferencjach z zakresu GIS, geodezji i kartografii publikujemy w dziale Geokonferencje

AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Acha czyli Szczepanik to kolega GGK bo go wybrał do rady. Patrz pan czego to się dowiaduję z geoforum a nie wygląda na kolegę.
odpowiedz zgłoś
- czekaj bo nie rozumuje... Szczepanik to LSG, wywalony z PTG, zasiada w OZZG. kłóci się z GGK, który powołuje go do Rady,by w konsekwencji sterować SGP. To wygląda na celowe działanie jakiś sił zewnętrznych....
 1 
odpowiedz zgłoś
Bełkocie... no może nie dokładnie z PTG ale blisko :-D ... poza tym jest też członkiem Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej wybranym na tą funkcję przez SGP... znaczy GGK (dokładniej rzecz biorąc) :-D.
odpowiedz zgłoś
Tak a Szczepanik to PTG.
odpowiedz zgłoś
Stanley... bądź łaskaw zauważyć że obecnie SGP to GGK i wszystko co on czyni jest ich dorobkiem. A czy pozytywnym, czy negatywnym, to niech już "szarzy" geodeci ocenią.
 1 
odpowiedz zgłoś
Seminarium Będzie poklepywanie się po plecach SGP z rządzącymi, no i jak na seminaria przystało mnóstwo wody ognistej z zakąskami. Jakoś od lat wieludziesięciu SGP nie wnosi nic pozytywnego dla szarych geodetów. Organizacja zachowawcza nie wychylająca się po za myślenie władz.
 1 
odpowiedz zgłoś
6 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS