wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-02-19| Teledetekcja, Imprezy

Zaproszenie na Ogólnopolską Konferencję Fotointerpretacji i Teledetekcji

W dniach 18-19 maja w Poznaniu odbędzie się XXIV Ogólnopolska Konferencja Fotointerpretacji i Teledetekcji organizowana przez Oddział Teledetekcji i Geoinformatyki Polskiego Towarzystwa Geograficznego oraz Pracownię Teledetekcji Środowiskowej i Gleboznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu we współpracy z Sekcją Teledetekcji Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN.


Zaproszenie na Ogólnopolską Konferencję Fotointerpretacji i Teledetekcji <br />
Miejsce konferencji
Miejsce konferencji
Celem wydarzenia jest umożliwienie wymiany doświadczeń i przedstawienie wyników badań prowadzonych w zakresie szeroko pojętej teledetekcji.

Jak podkreślają organizatorzy, metody teledetekcyjne odgrywają coraz większą rolę w badaniach środowiska przyrodniczego przekształcając się w integralne narzędzia badawcze dla wielu dziedzin naukowych. Wykorzystanie teledetekcji ułatwia zrozumienie funkcjonowania różnych ekosystemów w szerokim zakresie skal przestrzennych i czasowych.

Jednak pomimo znacznego postępu w rozwoju metod teledetekcyjnych w ostatnich latach wciąż istnieje wiele obszarów badawczych i aplikacyjnych, w których potencjał teledetekcji nie został w pełni wykorzystany. Konferencja ma zatem umożliwić naukowcom, przedsiębiorcom, decydentom politycznym i doktorantom różnych dziedzin naukowych zapoznanie się z najnowszymi osiągnięciami w zakresie obserwacji Ziemi.

W programie zaplanowano sesje referatowe, posterową, warsztaty, a także konkursy:
• na najlepszą pracę magisterską z zakresu teledetekcji (prezentacja prac w postaci posteru),
• na najlepsze opracowanie wykonane z wykorzystaniem danych Projektu Copernicus,
• na najlepszy referat wygłoszony podczas Konferencji.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 marca 2020 r.

Komunikat 2

Źródło: Organizatorzy


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja Uzupełniającej Mapy Polski
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS