wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-02-14| GNSS

Geoportal Wrocławia: aktualizacja mapy demograficznej

Mapa demograficzna Systemu Informacji Przestrzennej Wrocławia została uzupełniona o dane obejmujące rok 2019.


Geoportal Wrocławia: aktualizacja mapy demograficznej

Prezentuje ona rozkład gęstości zaludnienia (osoby/km2) w odniesieniu do rejonów statystycznych Głównego Urzędu Statystycznego w latach 1998-2019 na podstawie zameldowań na pobyt stały według stanu na 31 grudnia danego roku. Domyślnie prezentowany jest stan z roku 2019.

Dane dotyczące poszczególnych lat dostępne są za pomocą suwaka wyświetlanego domyślnie na obszarze mapy, który pozwala na płynne przechodzenie (z użyciem półprzezroczystości) pomiędzy poszczególnymi rocznikami.

Dodatkowo można wyświetlić szczegółowe dane dotyczące demografii każdego z rejonów statystycznych. W tym celu należy kliknąć ikonę identyfikacji (wyświetlaną na pasku ikon mapy lub pod prawym klawiszem myszy), a następnie kliknąć wybrany rejon statystyczny. Znajdziemy tam informacje o liczbie osób zameldowanych w rejonie statystycznym, gęstości zaludnienia oraz o strukturze wiekowej mieszkańców wg PESEL. Przy czym dane wyświetlane poprzez identyfikację dotyczą wyłącznie roku 2019. Dane są również udostępniane w formie plików SHP oraz XLSX.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS