wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-02-14| Firma

Rekordowe wyniki finansowe Trimble'a

Trimble – znany amerykański producent sprzętu i oprogramowania pomiarowego, ogłosił swoje wyniki finansowe za ubiegły rok.


Rekordowe wyniki finansowe Trimble'a

W 2019 roku przychody firmy wyniosły 3,264 mld dolarów, co w porównaniu z rokiem 2018 oznacza wzrost o 5%. Na kwotę tę składają się przede wszystkim działy „Buildings and Infrastructure” (1,258 mld dol., wzrost o 16%), „Transportation” (792 mln dol., wzrost o 5%), „Geospatial” (649 mln dol., spadek o 10%) oraz „Resources and Utilities” (571 mln dol., wzrost o 1%).

W tym samym okresie zysk operacyjny spółki wyniósł 376 mln dol., co oznacza wzrost o 17%.

Optymistycznie wyglądają również wyniki za IV kwartał 2019 r. W okresie tym przychody wzrosły o 5% do 824 mln dol. Ponadto spółka utrzymuje się cały czas na wysokim plusie (88 mln dol. zysku operacyjnego, spadek o 2%). – Nasze wyniki kwartalne przekroczyły oczekiwania i zakończyliśmy rok dobrym wynikiem – powiedział Rob Painter, prezes i dyrektor generalny Trimble. – Nasza strategia jest bardziej atrakcyjna niż kiedykolwiek, a przepływy pieniężne i powtarzające się roczne przychody odzwierciedlają znaczny rozwój – podkreśla.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS