wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-02-13| Geodezja, GIS

Komunikacja EGiB-PESEL w ponad 150 powiatach

Już ponad 150 powiatów komunikuje się z rejestrem PESEL z wykorzystaniem szyny usług ZSIN.


Komunikacja EGiB-PESEL w ponad 150 powiatach <br />
Powiaty korzystające z usługi
Powiaty korzystające z usługi
Komunikacja EGiB-PESEL w ponad 150 powiatach <br />
Statystyka wykorzystania usługi w 10 przodujących powiatach
Statystyka wykorzystania usługi w 10 przodujących powiatach

Najczęściej z komunikacji tej korzystają powiaty: warszawski-zachodni, miński oraz radomski.
Systematycznie rośnie również liczba zapytań kierowanych do rejestru PESEL. Od początku lutego średnia dzienna liczba zapytań wynosi ponad 1500. Z usługi skorzystano już łącznie ponad 25 tys. razy.

Do dziś funkcja ta została wdrożona w systemach rozwijanych przez cztery firmy: Geo-System, Geobid, Geomatyka-Kraków oraz Comarch. Pozostałym 5 firmom (Systherm-Info, Sygnity, Intergaph, Esri Polska, Geobaza) GUGiK przyznał uprawnienia do testowania tego narzędzia.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Akurat projektem ZSiN to bym się nie chwalił jako jakimś wielkim sukcesem a ta wisienka jest chyba nieco kwaśna.

ZSIN Panie Izdebski, prawda że dobrze ze ktoś kiedyś wymyślił ten ZSIN, potem go usankcjonowal prawnie w przepisach, potem zdobył środki na realizację i ja rozpoczął - zrealizował funkcjonalność, szynę, zapewnił środowisko. Teraz ten piękny tort zostało tylko przybrać wisienką. O ile pamiętam ( oczywiście zastrzegam ze mogę się mylic) pan był mówiąc delikatnie sceptyczny, może nawet czasami zwalaczajacy. Dobrze ze chociaż dzisiaj uznał pan jakie to ważne przedsięwzięcie i ze ta wisienkę trzeba na tym torcie położyć. Ciesze się.

2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS