wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-02-13| Teledetekcja

Sztuczna inteligencja wspomoże rozpoznanie obrazowe amerykańskiej armii

Amerykańska armia i wywiad przetwarzają coraz większe ilości danych teledetekcyjnych. By robić to sprawniej i skuteczniej, podpisano wielomilionowy kontrakt, który ma znacznie usprawnić wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI) w tych zastosowaniach.


Sztuczna inteligencja wspomoże rozpoznanie obrazowe amerykańskiej armii <br />
zdjęcie ilustracyjne (fot. Defence.gov)
zdjęcie ilustracyjne (fot. Defence.gov)

Umowę zawarto pomiędzy US Air Force Life Cycle Management Center oraz firmą L3Harris Technologies. L3Harris jest międzynarodowym przedsiębiorstwem z branży obronnej, które w 130 krajach zatrudnia 50 tys. pracowników. Roczny przychód spółki sięga 18 mld dolarów.

Oczywiście już teraz amerykańska armia korzysta z zalet AI w rozpoznaniu obrazowym. Technologia ta pozwala zautomatyzować wyszukiwanie konkretnych obiektów w dużych zbiorach zobrazowań. By było to jednak możliwe, należy uprzednio wytrenować algorytmy AI na odpowiednio dobranych danych. Sęk w tym, że w niektórych przypadkach takie testowe zbiory są niedostępne. Właśnie ten problem ma rozwiązać firma L3Harris. W ramach umowy dostarczy ona Siłom Powietrznym USA narzędzia, które będą generować przykładowe obrazy niezbędne do odpowiedniego wytrenowania algorytmów wyszukujących obiekty szczególnie trudne w identyfikacji.

– Przyspieszenie wykorzystania sztucznej inteligencji pomoże zautomatyzować analizę dużych zbiorów, dzięki czemu żołnierze otrzymają wiarygodne dane szybciej i wydajniej – zapewnia Ed Zoiss, dyrektor L3Harris ds. systemów lotniczych i kosmicznych.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
terminologia skoro "US Air Force Life Cycle Management Center" to żadna armia !!! tylko siły powietrzne usa. W ich przypadku to jest ogromna różnica.
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS