wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-02-12| Edukacja, Instytucje

POLSA szuka chętnych do Rady Studentów

Polska Agencja Kosmiczna powołała Radę Studentów przy prezesie POLSA. Właśnie rozpoczął się nabór studentów, którzy chcą działać w Radzie. Pierwsze posiedzenie ma się odbyć na przełomie marca i kwietnia. Rada ma wypracowywać rekomendacje dotyczące projektów agencji związanych z edukacją i skierowanych do studentów.


POLSA szuka chętnych do Rady Studentów

– Chciałbym, żeby studenci mieli wpływ na to, jakie inicjatywy im oferujemy, żeby mieli przestrzeń, w której spotkają się przedstawiciele różnych kierunków, uczelni, regionów i która może stanowić zaczątek do współpracy. To jest Rada studentów ale i dla studentów. Powstała po to, abyśmy mogli wysłuchać ich rekomendacji, aby mogli doradzać i żebyśmy mogli wspólnie tworzyć projekty – powiedział prezes Michał Szaniawski. – Widzimy dużą potrzebę dyskusji zarówno z POLSA, jak i pomiędzy grupami studenckimi. Chcemy, aby nasze usługi, to co robimy dla studentów, faktycznie odpowiadało ich potrzebom, a tego bez rozmów i wymiany wiedzy, doświadczeń nie da się osiągnąć. Mamy też nadzieję, że Rada przyczyni się do rozwoju umiejętności i postaw studentów i że razem stworzymy projekty, z których każda ze stron będzie dumna – dodała Kinga Gruszecka, pełniąca obowiązki dyrektora Departamentu Edukacji.

Aby zostać członkiem Rady należy spełnić przynajmniej jeden z kilku warunków:

 • czynnie działać w kole naukowym,
 • i/lub uczestniczyć w realizacji projektów z sektora kosmicznego, w szczególności realizowanych w ramach umów z Europejską Agencją Kosmiczną i organizacjami stowarzyszonymi,
 • i/lub posiadać udokumentowane osiągnięcia w szeroko rozumianej dziedzinie nauk i technologii kosmicznych (publikacje naukowe, referaty na konferencjach, wdrożenia i in.) lub prowadzić badania w tym zakresie.

Niezależnie od powyższych warunków należy studiować na polskiej uczelni.

Główne cele Rady Studentów to:

 1. integracja polskich studentów,
 2. promowanie zaangażowania studentów różnych kierunków/specjalności w projekty związane z inżynierią kosmiczną,
 3. zapewnienie studentom możliwości uczestniczenia w procesie podejmowania decyzji,
 4. edukacja młodzieży w kontekście wykorzystania sektora kosmicznego w życiu codziennym,
 5. inicjowanie przedsięwzięć skierowanych do studentów i uczniów,
 6. wpływ na rozwój postaw pro-przedsiębiorczych oraz rozwój młodych talentów.

POLSA czeka na zgłoszenia do 24 lutego.

Więcej informacji (w tym Statut Rady i Deklaracja Członkowska) znajduje się na stronie POLSA.

Justyna Makulska (POLSA)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS