wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-02-11| Geodezja, Przetargi

Rusza kolejny etap modernizacji mazowieckiego PZGiK

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zawarł 9 umów na cyfryzację danych państwowego zasobu geodezyjnego. Prace o wartości 3,3 mln zł obejmą 5 powiatów.


Rusza kolejny etap modernizacji mazowieckiego PZGiK <br />
Mazowiecki SIP
Mazowiecki SIP

To kolejne kontrakty będące częścią tzw. Projektu ASI realizowanego przez UMWM wspólnie z wybranymi powiatami i gminami Mazowsza. W ramach projektu ogłoszono już 7 tur cyfryzacji danych PZGiK podzielonych odpowiednio na 16, 13, 4, 7, 18, 9 i 14 części. Najnowsze rozstrzygnięcia dotyczą tury VII.

Za 239 tys. zł Przedsiębiorstwo Usług Geodezyjno-Kartograficznych Giełda z Pruszkowa wykona modernizację EGiB w powiecie grodziskim w gminie Żabia Wola. Ze spółką OPEGIEKA z Elbląga podpisano z kolei dwie umowy o łącznej wartości 903 tys. zł na modernizację EGiB w powiecie grójeckim w gminie Chynów.

Aż 4 kontrakty dotyczą prac w powiecie pułtuskim. Konsorcjum lubelskich firm GCPS oraz GGPS będzie tu odpowiedzialne za: utworzenie baz BDOT500 i GESUT dla miasta Pułtusk oraz skanowanie dokumentacji geodezyjnej. Wartość obu umów to 585 tys. zł. Do zadań firmy InterTIM z Suwałk będzie z kolei należała modernizacja EGiB w jednostkach Obryte, Winnica oraz Pokrzywnica. Wartość kontraktów to 1,195 mln zł.

Spółka Trans-Geo z Radzanowa będzie z kolei pracować w powiecie przysuskim w gminie Potworów. Za 298 tys. zł wykona tu modernizację EGiB oraz założy bazy BDOT500 i GESUT. Za założenie baz BDOT500 i GESUT oraz cyfryzację dokumentacji geodezyjnej w Ostrołęce odpowiadać będzie z kolei firma OPGK Olsztyn. Wartość podpisanej z nią umowy to 92 tys. zł.

Dodajmy, że pozostałe 5 części zamówienia przewidziane w ramach VII tury unieważniono z powodu braku ofert. Dotyczyły one prac w powiecie pruszkowskim w gminie Raszyn oraz powiatu pułtuskiego (gmin Zatory i Gzy).

Zamówienie jest częścią projektu „Regionalne partnerstwo samorządów Mazowsza dla aktywizacji społeczeństwa informacyjnego w zakresie e-administracji i geoinformacji” (Projekt ASI) współfinansowanego ze środków RPO Województwa Mazowieckiego.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS