wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-02-11| Ludzie

Zmarł Jan Rzędowski

7 lutego w kaplicy Halpertów na cmentarzu ewangelicko-augsburskim w Warszawie pożegnano Jana Rzędowskiego, wieloletniego dyrektora Państwowego Przedsiębiorstwa Wydawnictw Kartograficznych, najstarszego członka Oddziału Kartograficznego Polskiego Towarzystwa Geograficznego.


Zmarł Jan Rzędowski
Jan Rzędowski zmarł 24 stycznia w wieku 97 lat. Był absolwentem Wydziału Geodezji Politechniki Warszawskiej, w latach 1947-1951 pracował w Głównym Urzędzie Pomiarów Kraju, będąc jednocześnie asystentem w PW. W końcu 1952 r. został dyrektorem nowo powołanego Państwowego Przedsiębiorstwa Wydawnictw Kartograficznych i przebywał na tym odpowiedzialnym stanowisku nieprzerwanie 31 lat aż do odejścia na emeryturę w końcu 1983 roku.

Jego zasługą było m.in. powołanie w 1968 r. i współfinansowanie przez PPWK kwartalnika popularnonaukowego „Polski Przegląd Kartograficzny”, w którym od początku był zastępcą przewodniczącego Komitetu Redakcyjnego i członkiem redakcji, a w latach 1982-1984 redaktorem naczelnym. W latach 1972-1984 był aktywnym członkiem Komisji Kartograficznej PTG, a gdy w 2000 r. w jej miejsce został powołany Oddział Kartograficzny, został jego członkiem, prawie do końca życia utrzymując kontakty ze stołecznymi kartografami. Od 2001 r. był również członkiem Stowarzyszenia Kartografów Polskich.

Źródło: PTG Oddział Kartograficzny


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS