wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-02-10| Geodezja, GIS

W Wołominie zarezerwujesz numer działki przez internet

Od 7 lutego system ePODGiK działający w Starostwie w Wołominie oferuje wykonawcom prac geodezyjnych funkcję rezerwowania numerów działek przy pracach obejmujących podziały nieruchomości.


W Wołominie zarezerwujesz numer działki przez internet

Panel rezerwacji jest widoczny dla zarejestrowanych i opłaconych zgłoszeń prac geodezyjnych w sekcji „Informacje o pracy geodezyjnej” pod pozycją „Rezerwuj numery działek nad wykazem materiałów”. Zarezerwowane numery są automatycznie przekazywane do bazy EGiB.

Uruchomienie tej funkcji i jej integracja z serwisem ePODGIK była możliwa dzięki wdrożeniu w powiecie wołomińskim technologii e-property firmy Geo-System przeznaczonej do prowadzenia bazy EGiB.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@Leonard No nie do końca, bo Starosta nie może wpływać na decyzję innego organu ani tworzyć do niej sprostowań. Organ prowadzący EGiB, może w takiej sytuacji wszcząć postępowanie w sprawie aktualizacji EGiB i je zawiesić do momentu sprostowania niepoprawnych danych w decyzji, którą ten organ otrzymał od innego. Po otrzymaniu sprostowania w formie decyzji lub postanowienia (w zależności od rodzaju sprostowania) następuje odwieszenie postępowania i później dopiero aktualizacja EGiB. Co do funkcji rezerwacji numerów działek to w GEO-INFO i.KERG chyba od 2018 roku była taka opcja już dostępna. Nie wiem jak ma się to w przypadku Starostw z EWMapą lub TurboEwidem ale domyślam się że tam też już to od dawna jest. Szkoda że redaktorzy z geoforum tak mało poświęcają uwagi systemom innym niż to oprogramowanie niszowego (ilość wdrożeń w skali kraju) GEO-SYSTEMu.

Mam w nosie jego nadepnięcia chcę danych w określonym formacie sankcjonowanym prawnie. Nie potrafi niech przyjdzie ktoś kto to będzie potrafił.

taaaa jeśli tobie Geo-System też nadepnął na odcisk to zewrzyjmy szyki i działajmy razem!

aaat ja nie GGK nie piszę listów otwartych. Mogę zebrać informacje o tym co wydają powiaty używające Geo-Systemu na podstawie ustawy o dostępie i to upublicznię ok ? Tylko pamiętaj - uważaj o co prosisz.

to opublikuj to twierdzenie to się razem pośmiejemy. Z kim rozmawiałeś i gdzie.

Moja wiedza pochodzi z niedawnego twierdzenia pewnego ośrodka używającego Geo-Systemu że nie mogą mi wydać GML bo nie mają takiej opcji, natomiast mapę zasadniczą mogą mi wydać w DXF czyli własnie tak jak to robiono 15 lat temu. Rozumiem że DXF ładnie wygląda na WMS :)

taaaa no właśnie widzę, że twoja wiedza o firmach na rynku również pochodzi sprzed 15 lat. Z taką wiedzą nie mam kompetencji dyskutować.

Hendryku historia pokazuje też że firmy mają fazy rozwoju, stagnacji i schyłkowe. Pomyśl gdzie jest firma która nie zaspokaja potrzeb klientów bo ma ich za dużo. Zgadzam się że 15 lat temu Geo-System był technologiczny w stosunku do rynku, 15 lat temu....

u Historia pokazuje, że ktoś jest pierwszy a potem inni po cichu za nim podążają. Ktoś miał pierwszy zintegrowaną bazę danych ewidencji, teraz mają wszyscy, ktoś miał pierwszy automatyczne zgłaszanie prac, teraz mają wszyscy, 5 lat temu nikt nie wiedział co to koordynacja, a teraz wszyscy mają systemu do ZUDów. Tak wygląda rozwój i konkurencja. I bardzo dobrze, bo świat nie stoi w miejscu.

Leonard skoro tylko system jednej firmy z niewielką ilością wdrożeń w Polsce ma taką unikalną funkcjonalność to może po prostu nie jest ta funkcjonalność potrzebna ? Może stopień automatyzacji przy tej konkretnej funkcjonalności jest znikomy a może inne firmy załatwiły to w inny sensowniejszy sposób ? Jak myślisz ?

i tak i nie @Wielkie Dzięki masz rację. Post jest wyraźną promocją rozwiązania. I to w Wołominie - w jednym z największych powiatów ziemskich w Polsce. Po cichutku... :) Nikt sobie przecież głowy nie zawraca potężnym osiągnięciem, jakim jest internetowa, rozumiem, że automatyczna (samodzielna), możliwość rezerwacji numeru działki :) Choć niby nic, a jednak cieszy. I nie wiem, czy jakieś inne oprogramowanie wdrożone w Polsce, proponuje podobną funkcjonalność. @taki sobie geodeta - z Tobą się akurat nie zgodzę. Pomimo, że dobrze by było, żeby na różnych mapach numeracja się nie powtarzała, to jeśli to się zdarzy, prowadzący ewidencję nie są bezradni. Przecież to starosta prowadzi egib i to on, jako organ właściwy dla egib, nadaje numery działkom, a nie wydający decyzję. Przecież na dobrą sprawę, to dopiero oznaczenie w egib jest wiążące dla KW. A więc starosta może nadać dowolny numer utworzony działce, a podstawą oznaczenia w KW będzie wypis i wyrys z egib. Sąd nie musi widzieć mapy podziałowej.

co tam rezerwacja tu chodzi o to, że kolejny powiat z radością instaluje, wdraża i błogosławi firmę GeoSystem za tak fantastyczne rozwiązania.

@ ~(*N??.,((* Podstawę prawną masz w prawie geodezyjnym w odniesieniu do prowadzenia przez Starostę bazy EGiB i w rozporządzeniu w sprawie EGiB. W ramach tych przepisów organ prowadzący bazę EGiB musi mieć kontrolę nad numeracją działek ewidencyjnych w obszarze prowadzenia bazy danych. Wiąże się to z także z koordynacją numeracji przyszłych działek ewidencyjnych w celu uniknięciu powtórzeń obiektów nowych jak i historycznych. Gdyby na przykład do tego organu wpłynęły 2 różne decyzje administracyjne zatwierdzające podziały nieruchomości i tym samym zatwierdzające powstanie nowych działek ewidencyjnych o tych samych nowych numerach to by powstał jeden wielki bajzel i organ nie miałby innego wyjścia jak odmówić przynajmniej w jednym przypadku wprowadzenia takiej decyzji i musiałaby być ona zmieniona. Odpowiadając na twoje pytanie sprawa jest prosta. Każdy dostaje tyle numerów ile potrzebuje. Od lat tak się robiło, robi się obecnie i będzie dalej robić.

po co utrudniać Podstawy prawnej nie ma. Z pewnością. Ale to najlepszy przykład na to, że czasem warto coś robić bez podstawy prawnej. Bo chyba warto... Pomimo wszystko uważam, że jeśli nawet nie uda się zapanować nad numeracją na mapach wynikowych, to też nic wielkiego się nie stanie, choć trochę utrudni to życie. A po co utrudniać...

Podstawa prawna rezerwowania Proszę, może ktoś zna podstawę prawną tzw. rezerwowania nr działek ewidencyjnych, dla zgłoszeń obejmujących podziały oraz czy w związku z tym, różni wykonawcy (np. jeden działający na zlecenie właściciela a drugi na zlecenie organu administracji - ZRID) mogą bez przeszkód zgłosić na tę samą działkę ewidencyjną pracę, której celem jest podział decyzyjny i jak to wtedy z rezerwacją?

15 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS