wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-02-06| GIS, Firma

Hexagon przejmuje biznes fotolotniczy COWI

Szwedzka grupa Hexagon (w skład której wchodzą takie podmioty jak Leica Geosystems, Intergraph czy GeoMax) ogłosiła przejęcie działu fotolotniczego od firmy COWI.


Hexagon przejmuje biznes fotolotniczy COWI <br />
Wizualizacja danych ze skanera pojedynczych fotonów testowanego przez COWI
Wizualizacja danych ze skanera pojedynczych fotonów testowanego przez COWI

COWI to międzynarodowa grupa konsultingowa działająca m.in. w branżach inżynierii, ekonomii i budownictwa. Jej przejmowany dział zatrudnia w różnych częściach świata 400 specjalistów i jest obecnie jednym z największych dostawców zdjęć lotniczych w Europie. Ma on już 5-letnią historię współpracy z Hexagonem. COWI dostarcza bowiem tej szwedzkiej grupie zobrazowania lotnicze Europy dystrybuowane w ramach programu HxGN Content Program.

– Zakup działu fotolotniczego COWI to kolejny logiczny krok w kierunku przyspieszenia i wzmocnienia inicjatywy HxGN Content Program. Wraz ze wcześniejszymi akwizycjami firm North West Geomatics, SigmaSpace, Melown Technologies oraz Thermopylae Sciences and Technologies najnowsza transakcja pozwoli zapewnić klientom Hexagonu dostęp do największej biblioteki danych przestrzennych na żądanie, które są wykorzystywane w zarządzaniu majątkiem, zapewnianiu bezpieczeństwa publicznego, kartowaniu infrastruktury przesyłowej czy ubezpieczeniach – mówi prezes Hexagonu Ola Rollen.

Transakcja ma zostać sfinalizowana w II kwartale br. W jej wyniku przejmowane zasoby staną się częścią działu Geospatial grupy Hexagon. Wartość sprzedaży działu fotolotniczego COWI w 2019 r. wyniosła 14 mln euro.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS