wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-11-16| Geodezja, Mapy, Prawo, Ludzie, Instytucje, Kataster

Wewnętrzny regulamin działalności BGiK Urzędu m.st. Warszawy14 listopada prezydent miasta stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała zarządzenie w sprawie nadania wewnętrznego regulaminu działalności Biura Geodezji i Katastru Urzędu m. st. Warszawy.

W regulaminie wyszczególniono zadania kierownictwa i pracowników biura, ich obowiązki i strukturę organizacyjną. Zarządzenie weszło w życie z dniem podpisania.

Struktura organizacyjna Biura
W ramach Biura tworzy się wewnętrzne komórki organizacyjne, o ustalonych nazwach i symbolach kancelaryjnych:

Wydział Geodezji - BG/G, Wydział Ogólny - BG/O, Wydział Katastru – BG/K, Wydział ds. Koordynacji Delegatur – BG/KD, Wydział ds. Infrastruktury Informacji Przestrzennej – BG/IP, Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej – BG/ODGiK, Wydział ds. Obsługi Zespołu Uzgadniania Dokumentacji Projektowej BG/ZUDP, Zespół ds. Numerycznej Mapy Zasadniczej – BG/NMZ, Zespół Kontroli Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej - BG/ZK, Samodzielne wieloosobowe stanowisko pracy ds. obsługi prawnej - BG/OP, oraz 18 delegatur w dzielnicach.

Do zakresu działania Biura należy w szczególności:

prowadzenie powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, prowadzenie ewidencji gruntów i budynków, prowadzenie geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu, koordynowanie usytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu oraz zapewnienie obsługi techniczno – organizacyjnej Zespołu Uzgadniania Dokumentacji Projektowej Sieci Uzbrojenia Terenu, prowadzenie spraw związanych z dysponowaniem środkami PFGZGiK, przygotowywanie i przeprowadzanie powszechnej taksacji nieruchomości oraz gleboznawczej klasyfikacji gruntów, zakładanie i aktualizacja geodezyjnych osnów szczegółowych i ochrona terenowych znaków geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych, prowadzenie spraw związanych z zakładaniem i aktualizacją mapy zasadniczej, prowadzenie postępowań administracyjnych o rozgraniczanie nieruchomości, prowadzenie spraw związanych z numeracją porządkową nieruchomości, prowadzenie baz danych Warszawskiego Systemu Informacji o Terenie.

Biuro zapewnia obsługę administracyjno-biurową pełnomocnika Prezydenta m.st. Warszawy do spraw budowy i rozwoju infrastruktury informacji przestrzennej w m.st. Warszawie.

Treść zarządzenia i regulamin dostępne są na stronie internetowej Urzędu m.st. Warszawy.

Źródło: BGiK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
wiciowaty cd wątek obyczajowy wykluczony
odpowiedz zgłoś
do Jagi 1. nikt nie każe nikomu koczowac przedośrodkiem. po południu w ośrodku luz. Pani jago, kiedy wiciowaty wprowadził wydłuzony czas pracy w ośrodku, aby geodeci mogli swobodnie korzystac z zasboiu. po godzinie 14-tej były puchy. I wrócił do poprzednich godzin pracy ośrodka. Oj coś mi się wydaje, że czuje Pani miętę do Wiciowca i stąd te pretencje.
odpowiedz zgłoś
wiciowaty Nie podoba się?????????? wróci wiciowaty i bedziecie znowu koczowac przed ośrodkiem na schodach od 3 rano.
odpowiedz zgłoś
opis stanowiska Ciekawe opisy stanowisk wymyślono dla osób pracujących w delegaturach. Np. geodeta z wyksztalceniem wyższym ze stażem 10-letnim i prowadzący sprawy ewidencji gruntów, budynków i lokali otrzyma zaszczytne stanowisko : inspektor ds. administracyjnych!!!!! Kojarzy się jednoznacznie ze szczotką i papierem. I potem co wpisze w swoje CV? Kto uwierzy, że pracował bezpośrednio w ewidencji.
odpowiedz zgłoś
Do zorientowanego ... Przeczytaj regulamin i napisz wówczas coś na ten temat.
odpowiedz zgłoś
Ciekawe czy regulamin obejmuje wykorzystywanie do realizacji zadań statutowych m.st. Warszawy przez poszczególne Wydziały serwisów takich jak Google i Zumi. Stało się to powszechną praktyką z uwagi aktualność ortofotomapy którą dysponuje Urząd (z maja 2005 roku). W Stolicy wydaje się około 10 tys decyzji, więc sporo powstaje nowych budynków i sporo znika. Małe pokrycie planami miejscowymi sprawia, że wydawanie decyzji administracyjnych nie jest proste i trzeba posiłkować się niekoniecznie legalnie pozyskanymi informacjami... za to aktualnym!
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS