wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-01-28| Geodezja, Prawo

O stosowaniu prawa geodezyjnego na stronie śląskiej inspekcji

Witryna internetowa śląskiego WINGiK-a została wzbogacona o dział z artykułami, w których wyjaśniane są wybrane zagadnienia stosowania przepisów geodezyjnych.


O stosowaniu prawa geodezyjnego na stronie śląskiej inspekcji

Na razie w dziale „Artykuły” znajdziemy 4 publikacje:

 • Zasady ujawniania władającego w ewidencji gruntów i budynków.
 • Czy geodeta wchodząc na grunt bez zgody właściciela narusza prawo?
 • Oświadczenie składane przed geodetą w postępowaniach granicznych.
 • Aktualizacja ewidencji gruntów i budynków w ramach przeprowadzonej modernizacji.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
"Interpretacja" zaiste zacna! Czy geodeta wchodząc na grunt bez zgody właściciela narusza prawo? - z artykułu dowiadujemy się, że przecież absolutnie nie, że żadne tam "wtargnięcie", że "kontratypy", że uprawnienia, że "jak funkcjonariusze", że Prawo Geodezyjne i tak dalej... Ale już z konkluzji wynika, że w każdym przypadku trzeba mocno uważać, żeby jednak wtargnięciem na cudzy grunt prawa nie naruszyć. O dozgonne dzięki "Naszej Służbie" za takie "porady"! Brawo popelina, brawo paździerz, brawo "nasza" geodezja!

- myślę ,że każdy zna już sformułowania,że to jest tylko interpretacja a od przestrzegania prawa jest starosta.

- Ja uważam, że to dobry pomysł ("Artykuły"). Każda inicjatywa mająca na celu pogłębienie wiedzy w naszym środowisku jest na plus

Pan Artur Biela niech sobie prywatnego bloga założy i tam umieszcza swoje wypociny a nie na urzędowej stronie.

jakie są zadania WINGiK-ów? Czy to jest zadanie WINGika? Chyba nie , raczej chęć zaistnienia... Skargi nie rozpatrzone , itp itd.

5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS