wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-01-27| Geodezja, Przetargi

Zachodniopomorskie szykuje duże zamówienie na geodezyjne bazy

Ponad 35 mln zł warte będzie zamówienie na modernizację powiatowych oraz wojewódzkich baz danych przestrzennych zaplanowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.


Zachodniopomorskie szykuje duże zamówienie na geodezyjne bazy <br />
fot. Wikipedia
fot. Wikipedia

Wstępne ogłoszenie informacyjne w sprawie tego przetargu opublikowano w Suplemencie do Dziennika Urzędowego UE. Zadanie będzie polegało na dostosowaniu baz danych, cyfryzacji i digitalizacji rejestrów publicznych, metadanych oraz na kontroli jakości powstałych baz pod względem obowiązujących przepisów. Prace zostaną podzielone na 45 części i obejmą modernizację, cyfryzację i harmonizację baz BDOT500, BDOT10k, EGiB, GESUT, BDSOG oraz innych. Ich wykonanie ma zająć 18 miesięcy.

Przetarg ma zostać ogłoszony na początku lutego br. Jest on częścią projektu „Budowa Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego” (RIIP WZ) o wartości blisko 56 mln zł, współfinansowanego ze środków RPO WZ. Jest on realizowany przez UMWZ wspólnie z 21 powiatami i miastami na prawach powiatu.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
To jest dobra informacja A ja uważam, że jest to dobra informacja. Niezależnie kto wykona zadanie. Nawet gdyby to nie była firma miejscowa. 35mln inwestycji w zasób i w założenie baz danych w regionie jest dużo weselszą informacją niż np. "Sory, nie ma kasy, baz nie będzie, biegajcie z rapitografami". Mam tylko nadzieje i trzymam za to kciuki, że Police dostaną największą dotację. ;-). Serdecznie Pozdrawiam
odpowiedz zgłoś
A może cała Polska ?
odpowiedz zgłoś
No kto no kto gispro? będzie robić? A może Koszalin?
odpowiedz zgłoś
Ceny Mam nadzieje ze ta robota została sensownie wyceniono bo jeśli są ceny z początku planowania projektu to będzie dramat a nie robota.
 1 
odpowiedz zgłoś
ale roboty :-)) Witam, tyle kasy a GEOMAR padł. Kto to zrobi?
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
jak to jakie? a na przykład Baza Danych Obiektów Malowanych Rapitografem Na Matrycy i Pierworysie(BDOMRNMiP)? Mam tylko nadzieję że metadane w formacie xml nie trzeba będzie zapisywać na odwrocie pierworysu...
 2 
odpowiedz zgłoś
przetarg ciekawe jakie "inne" ?
odpowiedz zgłoś
7 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS