wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-01-23| Teledetekcja, Software

LiMON 4.0 z modelami 3D

Firma Dephos Group udostępniła nową wersję oprogramowania LiMON do przetwarzania danych LiDAR, która zawiera szereg zmian i nowych funkcjonalności.


LiMON 4.0 z modelami 3D

Wśród nich znalazły się:
• wyświetlanie modeli 3D, możliwość wczytania modeli miast CityGML udostępnianych przez Geoportal oraz dowolnych modeli w formatach OBJ, 3DS, DAE; dzięki równoczesnemu wyświetlaniu modeli 3D i chmur punktów, LiMON może być wykorzystywany do nowych typów wizualizacji przestrzennych;
• usługa lokalizacji działek katastralnych ULDK pozwalająca na wyszukiwanie działki ewidencyjnej na podstawie jej identyfikatora;
• narzędzie do automatycznej aktualizacji; użytkownik podczas uruchamiania programu od razu zostanie poinformowany o nowej wersji i wprowadzonych w niej zmianach;
• nowy system pomocy i zgłaszania uwag i pomocy technicznej.

LiMON to program stworzony z myślą o użytkownikach, którzy chcieliby wydajnie pracować na ogromnych zbiorach danych LiDAR i w prosty sposób pozyskiwać z nich informacje. Dzięki modułowi dokumentów, umożliwiającemu wymiarowanie obiektów i sporządzanie dokumentacji, program zyskał dużą popularność w urzędach, służąc m.in. jako narzędzie wspomagające wydawanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.

Z myślą o średnich i dużych organizacjach pracujących na ogromnych zbiorach danych LiDAR opracowano rozwiązanie LiMON Server, które ułatwia porządkowanie plików i znacznie przyspiesza ich wczytywanie poprzez proste wskazanie obszaru na ekranie.
Najbardziej zaawansowane wersje oprogramowania umożliwiają wykonywanie manualnej oraz automatycznej klasyfikacji chmur punktów.
Dzięki jednoczesnemu wyświetlaniu miliardów punktów, program świetnie sprawdza się przy kontroli i poprawie klasyfikacji chmur punktów, nawet dla bardzo dużych zbiorów danych.

Na stronie internetowej LiMON dostępna jest 30-dniowa wersja próbna programu.

Źródło: Dephos Group


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Limon Obserwuje rozwój Limona - kierunek bardzo ciekawy - oby Twórcom starczyło siły i motywacji. Moc jest.
 2 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS