wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-01-22| GIS, Teledetekcja

Geoportal: już ponad połowa kraju z wysokorozdzielczą ortofotomapą

Uruchomioną pod koniec ubiegłego roku przez GUGiK usługę ortofotomapy wysokiej rozdzielczości wzbogacono o dane pokrywające 180 tys. km kw.


Geoportal: już ponad połowa kraju z wysokorozdzielczą ortofotomapą <br />
Rzeszów
Rzeszów
Geoportal: już ponad połowa kraju z wysokorozdzielczą ortofotomapą <br />
Zasięg aktualizacji
Zasięg aktualizacji
Geoportal: już ponad połowa kraju z wysokorozdzielczą ortofotomapą <br />
Zasięg usługi wysokorozdzielczej ortofotomapy
Zasięg usługi wysokorozdzielczej ortofotomapy

Aktualizacja objęła m.in. całe województwo: kujawsko-pomorskie, dolnośląskie, lubelskie i podkarpackie, a także wiele miast (jej dokładny zasięg prezentuje mapa poniżej). Nowe dane można przeglądać zarówno na Geoportal.gov.pl, jak i przez usługi sieciowe WMS i WMTS.

Jak wyjaśnia GUGiK, są to już wszystkie wysokorozdzielcze ortofotomapy (tj. z pikselem nie większym niż 10 cm) przyjęte do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Kolejne opracowania będą publikowane wraz z ich pozyskiwaniem, zgodnie z planowaną dla całej Polski aktualizacją ortofotomapy w cyklu dwuletnim. Przypomnijmy: zgodnie z założeniami GUGiK co 2 lata cały kraj ma być pokrywany ortofotomapą w rozdzielczości 25 cm, a większe miasta – opracowaniami z pikselem 10 cm. Taki cykl miałby zostać w pełni wdrożony w 2021 roku.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Kalisz i inne Potwierdzam.

Kalisz No i gdzie jest ten Kalisz w 10cm?

2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
LiDAR rzuca nowe światło na cywilizację Majów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS