wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-01-21| Geodezja, GIS, Przetargi

Tylko jeden chętny do utworzenia lubuskich e-usług

Tylko jedna oferta wpłynęła w przetargu Związku Powiatów Lubuskich na dostawę cyfrowej platformy standaryzującej zasoby danych przestrzennych oraz świadczenie związanych z nimi e-usług.


Tylko jeden chętny do utworzenia lubuskich e-usług <br />
fot. Mapy Google
fot. Mapy Google

Przedmiotem zamówienia jest dostawa cyfrowej platformy, którą pozwoli powiatom zarządzać danymi przestrzennymi, udostępniać je, a także świadczyć usługi elektroniczne. Docelowo wszystkie starostwa uczestniczące w ZPL będą oferować przez internet e-usługi: internetowej obsługi prac geodezyjnych, udostępniania danych PZGiK, prowadzenia narad koordynacyjnych, a także obsługi rzeczoznawców majątkowych i komorników. W powiatach wdrożone zostaną także serwisy mapowe oraz usługi sieciowe do przeglądania i pobierania danych. W ramach zamówienia powstanie także wojewódzki geoportal, który będzie integrował dane przestrzenne z poszczególnych powiatów. Serwis zaoferuje również moduł 3D. Ponadto udostępniona zostanie mobilna aplikacja mapowa. Prace mają zostać wykonane do września 2021 roku.

W postępowaniu ofertę złożyła jedynie poznańska firma Sputnik Software – wartość jej propozycji (10,87 mln zł) niemal idealnie wstrzeliła się w budżet przetargu (10,89 mln zł).

O Związku Powiatów Lubuskich

ZPL jest inicjatywą 11 powiatów z regionu, jej partnerem jest zaś Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego oraz Gorzów Wielkopolski. Organizacja realizuje projekt „Informatyzacja i modernizacja danych zasobów geodezyjnych powiatów województwa lubuskiego do świadczenia e-usług” współfinansowany ze środków RPO Województwa Lubuskiego. Wartość przedsięwzięcia to 42 mln zł. W jego ramach ogłoszono już przetargi na opracowanie ortofotomapy województwa, a także modernizację EGiB oraz zakładanie baz BDOT500 i GESUT w poszczególnych starostwach.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Ano to jak w Elblągu z przetargiem na obsługę ośrodka.. ot przypadki chodzą po przetargach. Tylko CBA ma własne problemy.

A ta Platforma Cyfrowa jest potrzebna? Bo np Platforma Obywatelska przez 8 lat nie sprawdziła się.

pszypadek psze pana. Ta pani przyszła do tego przetargu i właśnie z nim wychodzi.

3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS