wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-01-20| Geodezja, GIS, Przetargi

Mazowiecki SIP czeka spora modernizacja

Ponad 4 mln zł jest wart przetarg ogłoszony przez województwo mazowieckie na zaprojektowanie, budowę i wdrożenie systemu teleinformatycznego do zarządzania bazami danych wojewódzkiego systemu informacji przestrzennej oraz cyfryzacja danych przestrzennych MSIP.


Mazowiecki SIP czeka spora modernizacja <br />
Obecny serwis mapowy Wrota Mazowsza
Obecny serwis mapowy Wrota Mazowsza

Zamówienie obejmuje m.in.

 • Opracowanie modelu danych MSIP.
 • Modernizację węzła regionalnego infrastruktury informacji przestrzennej. W ramach tego działania wykonawca ma zaktualizować oprogramowanie Moduł SDI, na którym bazuje MSIP, oraz wdrożyć nowe serwisy mapowe wraz z kompozycjami mapowymi. Serwisy te będą przeznaczone zarówno dla zamawiającego, jak i partnerów projektu. Mają także być dostosowane do wyświetlania w urządzeniach mobilnych. Modernizacja ma zostać wykonana w ciągu pół roku od podpisania umowy.
 • Przygotowanie systemu zarządzania bazami danych MSIP.
 • Cyfryzację danych przestrzennych MSIP (pochodzących zarówno od zamawiającego, jak i partnerów projektu), w tym dostosowanie ich do modelu danych, przygotowanie metadanych oraz zasilenie MSIP. Termin wykonania: 340 dni.
 • Zaprojektowanie oraz budowę Wtyczki Mapowej MSIP, która umożliwi osadzanie map na zewnętrznych stronach internetowych. Termin: 200 dni.
 • Przygotowanie środowiska analitycznego MSIP do tworzenia analiz przestrzennych w oparciu o dane MSIP. Termin: 350 dni.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 40 tys. zł można składać do 18 lutego.

Zamówienie jest częścią projektu „Regionalne partnerstwo samorządów Mazowsza dla aktywizacji społeczeństwa informacyjnego w zakresie e-administracji i geoinformacji” (tzw. Projekt ASI). W jego ramach ogłoszono dotychczas VII tur przetargów na modernizację powiatowych baz geodezyjnych.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
O! to jest news dnia. Przekładając na polski: I. musi wycisnąć jeszcze kilka dolarów z licencji na moduł SDI. Na szczęście zawsze uczynny Dyrektor jest gotów podjąć to wyzwanie i zlecić prace. Podobno partnerzy projektu od kilku miesięcy dopytują kiedy będą nowe modele danych i kiedy ich dane mogą zostać po raz trzeci zcyfryzowane.
 1 
 2 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS