wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-01-17| Geodezja, GIS, Sprzęt

Carlson prezetuje wszechstronny skaner Scan2K

Choć firma Carlson Software jest kojarzona głównie z oprogramowaniem pomiarowym (szczególnie aplikacją SurvCE), systematycznie rozwija także ofertę sprzętu. Ostatnio wzbogaciła ją o swój pierwszy naziemny skaner laserowy.


Carlson prezetuje wszechstronny skaner Scan2K

Urządzenie jest efektem współpracy z firmą Teledyne-Optech, która jest producentem podobnego skanera sprzedawanego pod nazwą Polaris.

W ocenie przedstawicieli Carlson Software kluczową zaletą Scan2K jest zasięg pomiaru sięgający 2000 metrów (co podkreśla nazwa produktu). Urządzenie oferuje ponadto tryb średniego i krótkiego zasięgu. Skaner mierzy maksymalnie 500 tys. pkt/s. Posiada zintegrowane: odbiornik GNSS L1, cyfrową kamerę, kompas oraz inklinometry, a opcjonalnie można go zintegrować z zewnętrznym odbiornikiem satelitarnym oraz kamerą. Instrument wyróżnia możliwość rejestrowania do maksymalnie 4 odbić, co pozwala mierzyć obiekty przesłonięte np. przez roślinność.

Zdaniem Carlsona Scan2K jest jednym z najbardziej wszechstronnych LiDAR-ów dostępnych na rynku. Może bowiem służyć nie tylko jako skaner naziemny, ale także jako element mobilnego systemu skanowania. Wśród zalet produktu firma wymienia także intuicyjność obsługi, czemu sprzyja wbudowany dotykowy ekran.

W zestawie ze skanerem producent oferuje oprogramowanie ATLAScan do rejestracji chmury punktów oraz Carlson Point Cloud Advanced do ekstrakcji obiektów z chmury.

Zestawienie skanerów 3D oraz aplikacji do przetwarzania chmury punktów w ofercie krajowych dystrybutorów (stan na październik 2019) prezentujemy w bezpłatnym niezbędniku „SKANOWANIE LASEROWE”

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS